Mokslinėje konferencijoje – apie Baltijos jūros regioną

Kovo 21 d., ketvirtadienį, VDU mažojoje salėje vyko tarptautinė mokslinė studentų konferencija „Baltijos (jūros) regionas: nuo idėjų iki bendradarbiavimo“.

Istorines Baltijos jūros regiono (BJR) šaknis galima sieti net su XIII–XV a., kuomet buvo įkurta prekybos organizacija Hanzos lyga. Dėl istorinių ir politinių aplinkybių, šio regiono formavimasis ir apibrėžtis liko atviri. Tačiau tiek regiono apibrėžimas, tiek funkcijos praėjusiame dešimtmetyje patyrė transformaciją. Šaltojo karo metu dauguma regionų buvo formuojami politiniu/ideologiniu pagrindu, tačiau jam pasibaigus atsirado naujos galimybės formuoti politines erdves, kurios neapsiriboja valstybių sienomis. Regioninių aktorių artumas formuojamas ne tik politiniu, bet ir kultūriniu, identitetiniu, ekonominiu, nevyriausybinių organizacijų pagrindu.

Konferencijos organizatoriai kėlė klausimą, koks šiandien yra Baltijos jūros regionas? Kokiais ekonominiais, kultūriniais, politiniais, organizaciniais, idėjiniais saitais jis jungiamas? Kokios BJR ateities vizijos ir perspektyvos? Galiausiai – ar reikalingas šio regiono tolesnis vystymasis platesniame europeizacijos kontekste?

Jaunieji mokslininkai, besidomintys Baltijos jūros regiono aktualijomis ir problematika, renginyje pasidalino savo tyrimais, įžvalgomis ir patirtimis. Pranešimus skaitė socialinių ir humanitarinių mokslų bakalauro, magistrantūros ir doktorantūros programų studentai, taip pat ir baigusieji studijas.

Konferencijos temų kryptys kvietė nagrinėti Baltijos jūros regioną: jo istorinius naratyvus, teorines regiono formavimosi prielaidas, politinį ir tarpvyriausybinį bendradarbiavimą, nevyriausybinių organizacijų sklaidą ir bendrą veiklą, ekonominius saitus, kultūrinį bendrumą (tarp mito ir sukonstruotos tapatybės), regiono ateities vizijas ir perspektyvas.

Konferencijos organizacinis komitetas: pirmininkas doc. dr. Rytis Bulota, prof. Egdūnas Račius, doc. dr. Giedrius Janauskas, dr. Tomaszas Blaszczakas, dokt. Vija Platačiūtė.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.