Moksleivius dalyvauti kviečia Kauno istorijos olimpiada

Kovo 14 d., šeštadienį, universitete vyks trečioji Kauno istorijos olimpiada, kurią organizuoja VDU Kauno istorijos centras. Šiemet dalyvauti buvo kviečiami ne tik Kauno miesto, bet ir Kauno rajono bendrojo lavinimo mokyklų 5–12 klasių moksleiviai, besidomintys Kauno miesto ir regiono istorija.

Olimpiada siekiama reikšmingai prisidėti prie Kauno istorijos žinių populiarinimo bei suvienyti mokslininkų ir mokyklų bendruomenes. Šių metų renginyje apie 30 proc. užduočių ketinama skirti daugiakultūriškumo raiškai Kauno istorijoje. 70 proc. užduočių sudarys bendrieji Kauno istorijos klausimai. Bendrosios dalies tematika apima Kauno miesto savivaldos ir miestiečių bendruomenės raidą, miesto urbanistinės raidos tendencijas, Kauno kultūrinį ir ūkinį gyvenimą, miesto vaidmenį šalies politikoje, kultūroje, ekonomikoje, Kauno raidą lėmusius karinius procesus, Kauno kultūros paveldą, miesto simbolius, vaizdavimą meno kūriniuose, su miesto ir region istorija susijusias asmenybes ir t. t.

Olimpiadą organizuoja VDU Kauno istorijos centras. Vytauto Didžiojo universitetas jau nuo 1997 m. aktyviai prisideda prie kaunistikos tyrimų: rengia Kauno istorijos konferencijas, leidžia mokslinį tęstinį leidinį „Kauno istorijos metraštis“, akademinę „Kauno istoriją“. Centras jau trečius metus plečia savo veiklą įtraukdamas į kaunistikos žinių sklaidą miesto mokyklas.

Kauno istorijos olimpiadą aktyviai palaiko ir globoja Kauno miesto ir rajono savivaldybių merai.

Registruotis buvo galima užpildant anketą internete. Kiekvienoje amžiaus grupėje (5-6, 7-8, 9-10, 11-12 klasė) buvo galima registruoti po tris mokinius.

Informacinis leidinys Kauno moksleiviams ir mokytojams

Renginio programa