Moksleiviams – apie vokiečių kalbos galimybes

Lietuvos jaunimas atranda didžiausią ir svarbiausią Europos Sąjungos rinką – Vokietiją. Germanistikos, tai yra, vokiečių kalbos ir kultūros studijas baigusieji yra tarp greičiausiai įsidarbinančių ir gaunančių didžiausias pajamas – tad nieko nuostabaus, jog milžiniško susidomėjimo sulaukė rytoj Kaune vyksiantis renginys, kuriame moksleiviams ir mokytojams bus pristatytos daugiakalbystės suteikiamos galimybės.

Gruodžio 15 d., 13 val., Vytauto Didžiojo universiteto didžiojoje salėje (S. Daukanto g. 28) keli šimtai Lietuvos moksleivių ir juos lydinčių vokiečių kalbos mokytojų rinksis į informacinį renginį „Schule an der Uni“, kurio tikslas – bendrai diskusijai suburti moksleivius, studentus, mokytojus ir dėstytojus,  paskatinti moksleivius domėtis įvairiomis užsienio kalbomis. Renginį pradės podiumo diskusija, kurioje dalyvaus turizmo, prekybos įmonių atstovai ir šiose srityse dirbantys VDU vokiečių filologijos specialybės absolventai. Vėliau mokytojai galės dalyvauti kvalifikacijos kėlimo seminare „Daugiakalbystė ir inovatyvios metodikos užsienio kalbos pamokose“, o moksleiviai turės galimybę „stotelių“ principu išmėginti įvairias universiteto studijų formas – paskaitas, seminarus, pratybas. Pagal savo vokiečių kalbos mokėjimo lygį moksleiviai galės laisvai rinktis paskaitas apie vokiečių literatūrą ir kultūrą, dalyvauti vertimo seminaruose, mokytis vokiečių verslo kalbos, išmėginti save teatralizuotose kalbos pratybose.

Pasak VDU Humanitarinių mokslų fakulteto dekanės Rūtos Eidukevičienės, dėmesys vokiečių kalbai neatsitiktinis. Vokietija yra viena svarbiausių Lietuvos prekybos partnerių, Lietuvoje yra įsikūrę nemažai Vokietijos įmonių, šias dvi valstybes sieja glaudūs kultūros ir akademiniai ryšiai. Visgi pastaraisiais metais sumažėjo moksleivių, kurie jau mokykloje pradėtų mokytis vokiečių kalbos, o vėliau kalbos žinias gilintų aukštosiose mokyklose. Šiandien verslo įmonėms labai trūksta darbuotojų, kurie gerai mokėtų ne tik anglų, bet ir vokiečių kalbą bei galėtų prisidėti plėtojant bendrus projektus.

Ruta Eidukeviciene (2)

„Nenuostabu, kad vokiečių kalbos studijas baigę universiteto absolventai įsidarbina labai greitai ir dažniausiai pagal specialybę. Darbdaviai supranta, jog šiandieninis verslas remiasi daugiakalbe komunikacija, todėl vis labiau vertina filologus, ypač tuos, kurie studijavo ne vieną, o kelias kalbas. Darbuotojai, gerai mokantys užsienio kalbas ir išmanantys tarpkultūrinės komunikacijos specifiką, labai prisideda prie sėkmingos verslo plėtros“, – tikina Rūta Eidukevičienė. Pasak jos, gebėjimas bendrauti atsižvelgiant į kitos kultūros specifiką, įvertinti įvairias komunikacines situacijas, kurti tekstus, įsilieti į daugiakultūrę komandą, kūrybiškumas ir atvirumas – tai kompetencijos, kurias ugdo šiandieninės filologijos studijos ir kurias itin vertina verslo atstovai.

„Kaip tik todėl stengiamės kuo daugiau dėmesio skirti dalykinės kalbos mokymui, suteikti savo studentams įvairių praktikos galimybių, organizuojame pažintines studijų keliones, tarptautines vasaros mokyklas“, – vokiečių kalbos svarbą ir šiandieninių filologijos studijų specifiką universitete apibūdina dekanė.

Didelę vokiečių kalbos paklausą rinkoje patvirtina statistika – ilgalaikės, bent 5 metų duomenų absolventų karjeros stebėsenos rezultatai rodo, jog per pirmus metus įsidarbina praktiškai visi vokiečių kalbos studijas baigę Vytauto Didžiojo universiteto studentai. Negana to, baigusieji VDU taikomosios germanistikos ir vokiečių kalbos ir kultūros studijas yra tarp didžiausias pajamas uždirbančių universiteto absolventų.

Informacinis renginys „Schule an der Uni“ vyks gruodžio 15 d., 13 val., Vytauto Didžiojo universiteto Didžiojoje salėje (S. Daukanto g. 28).

Politiškai ir ekonomiškai stipri Vokietija itin aktyviai remia vokiečių kalbos mokymąsi, akademinius mainus, įvairius tarptautinius mokslo ir meno projektus, tad vokiečių kalbą mokantiems žmonėms atsiveria daugybė naujų perspektyvų. Renginį organizuojanti VDU Germanistikos ir romanistikos katedra puoselėja europietišką daugiakalbystės idėją, stengdamasi ją pristatyti plačiajai visuomenei, motyvuoti žmones mokytis kuo įvairesnių užsienio kalbų. VDU vyksiantį informacinį renginį remia LR Švietimo ir mokslo ministerija, Vokietijos ambasada, Vokietijos akademinių mainų tarnyba (DAAD).