Moksleiviai su VDU studentais ir dėstytojais diskutavo apie toleranciją

Vasario 10 dieną Vytauto Didžiojo universitete susirinko iš skirtingų šalies mokyklų atvykusių moksleivių grupė, kuri čia dalyvavo antrojoje „Jaunojo socialinio darbuotojo akademijos“ sesijoje. Susitikime, kuris buvo skirtas tolerancijos temai, jaunieji akademijos dalyviai kartu su universiteto studentais, dėstytojais ir svečiais turėjo galimybę išsamiau susipažinti su (ne)tolerancija ir jos įtaka žmonių santykiams.

Debatuose, kuriuos organizavo VDU Socialinio darbo programos pirmo kurso studentai, moksleiviai atrado, kad tolerancija yra aktuali kiekvieno asmens gyvenime. Diskusijų metu jaunieji dalyviai analizavo  visuomenėje įsigalėjusius stereotipus, dažnai lemiančius mūsų nusistatymą prieš žmones, kurie yra kitokie nei mes patys. Praktinių užsiėmimų metu moksleiviai turėjo galimybę patyrinėti savo tolerancijos lygį ir įvertinti, kas asmeniškai jiems trukdo „statyti tiltus“ tarp savo ir kito žmogaus pasaulio.

Akademijos svečiai, aktyvūs Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro jaunuoliai, sudomino moksleivius unikalia kurčiųjų kultūra, supažindino su lietuvių gestų kalba bei dalinosi savo patirtimi, atskleisdami, kad kurtumas dar nereiškia, jog esame labai skirtingi. Galbūt šiuo atveju tai yra vienintelis skirtingumas, tuo tarpu  jungiančių grandžių mūsų gyvenimuose žymiai daugiau.

Visą dieną praleidę VDU patalpose, moksleiviai išėjo džiaugdamiesi nauja patirtimi, tikėdami, kad noras bendrauti ir žmogaus, kuris yra kitoks nei mes, priėmimas atveria duris į bendradarbiavimą ir kito žmogaus supratimą.

Kviečiame žiūrėti Alvydo Vaitkevičiaus (a.vaitkevicius@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.