Moksleiviai savaitei taps VDU studentais

3692 7

VDU kviečia moksleivius dalyvauti jubiliejiniame, jau penktą kartą organizuojamame VDU Studentų atstovybės projekte „Moksleivi, pabūk studentu!“, kuris vyks spalio 20–24, lapkričio 3–7 ir 17–21 dienomis. Registruotis galima užpildant anketą internete iki spalio 3 d.

Projekto dalyviai galės susipažinti su studijų programomis, paskaitomis ir kitais studentiško gyvenimo ypatumais.

„Artėjant egzaminams ne vienas susimąsto, kur stoti, ką daryti pabaigus mokyklą. Tad kodėl nepasinaudojus išskirtine galimybe net savaitei tapti studentu, lankyti paskaitas, stebėti vykstantį darbą, pasisemti žinių, sutikti naujų draugų bei galbūt apsispręsti, link ko linksta širdis ir ką iš tikrųjų verta studijuoti?“, – retoriškai klausė renginį organizuojančios VDU Studentų atstovybės prezidentas Justinas Petkus.

Antrakursė Aušra, šiandien VDU studijuojanti multimediją ir interneto technologijas, sako, jog dalyvavimas „Moksleivi, pabūk studentu“ padėjo apsispręsti dėl jai tinkamiausios studijų programos ir išsirinkti universitetą, kuriame ją sužavėjo studentams suteikiama laisvė susidarant studijų tvarkaraštį.

Projekto nauda džiaugiasi ir biochemijos studentas Arnas, kuris jame dalyvavo prieš pat baigdamas mokyklą. „Būdamas dvyliktokas smagiai ir turiningai praleidau laiką bei žinojau, kad nesuklysiu pasirinkdamas, kur tęsti mokslus. O prasidėjus pirmoms paskaitoms, jau žinojau, kur einu, ko galiu tikėtis ir kaip tai pasiimti. Projektas suteikė drąsos žengiant naują žingsnį gyvenime ir leido jaustis galva aukščiau už tuos, kurie tos patirties neturėjo“, – paaiškino studentas.

„Daugelis iš mūsų vienuoliktoje ar dvyliktoje klasėje ilgai sukome galvas, kokią specialybę ar universitetą pasirinkti, bijojome nežinomybės. Per savaitę moksleiviai gali pasitikrinti, ar studijos universitete jiems priimtinos, kokia specialybė arčiau širdies, bei įsitikinti, jog visa tai kardinaliai skiriasi nuo mokyklos“, – pasakojo viena iš „Moksleivi, pabūk studentu“ organizatorių Erika Gudliauskaitė.

Šiemet projektas išsiplėtė ir vyks ne dvi, o tris savaites: spalio 20–24 d., lapkričio 3–7 d. ir 17–21 d. Kiekvienas moksleivis turės savo mentorių – pagalbininką, kuris padės nepasimesti universitete bei atsakys į visus iškilusius klausimus.

Norintys dalyvauti 10–12 klasių moksleiviai kviečiami užpildyti anketą, kuri ir lems jų atranką: dalyviai bus renkami pagal jų motyvacinius laiškus, mokslo, kultūros bei sporto pasiekimus, visuomeninę veiklą.

Registracija vyksta iki spalio 3 d. Su atrinktaisiais bus susisiekta asmeniškai. Registruotis galima internete.

Daugiau informacijos teikiama VDU Studentų atstovybės „Facebook“ puslapyje  ir tinklalapyje.

Registracijos anketa

Komentarai

Ieva

Planuoju stoti į VDU, todėl labai norėčiau sudalyvauti šiame projekte! :)

Jonas

Sveiki, teko susidurti su Socialinių mokslų fakulteto studentais (Soc darbo bei sociologijos), noriu pasiteirauti ar vyks šis renginys ir naujuosiuose rūmuose ar tik kaip pernai don52. Tiesa gal sumaišiau renginius, nes jūs rašote, kad tik atrinkti studentai bus pakviesti. Bet kokiu atveju stengiuosi dalyvauti visuose universiteto renginiuose. iki pasimatymo.

VDU Studentų atstovybė

Jonai, šio projekto metu moksleiviai lankys paskaitas su tikrais VDU studentais, tikrų paskaitų metu. Kadangi nuo šių mokslo metų pradžios Socialinių mokslų ir Teisės fakultetai išsikėlė į naujus rūmus Jonavos g., tai ir moksleiviai lankysis būtent jame.

Aurėja

Sveiki. Rašote, jog dalyvauti galima nuo dešimtos klasės. Aš esu devintoje, tačiau labai labai noriu! Ar būtų įmanoma? Ačiū už atsakymą!

VDU Studentų atstovybė >Aurėjai

Kaip ir minėta naujienoje tai projektas yra skirtas vyresniųjų klasių moksleiviams ir atrankos metu pirmenybė bus teikiama Jiems, tačiau vis tiek gali bandyti užpildyti anketą. :)

Eglė

Sveiki, maždaug kuriomis dienomis bus susisiekta su atrinktaisiais?

Sveiki, kada bus paskelbti atrinktų dalyvių sąrašai ir kada bus susisiekta?