Moksleivi, pabūk studentu!

2202

Moksleiviai iš visos Lietuvos vėl kviečiami pamatyti studijas iš arti ir dalyvauti projekte „Moksleivi, pabūk studentu!“ – tai unikali galimybė gauti savaitės laiko studento stažą, dar būnant moksleiviu. Registracija vyksta iki vasario 26 d.

VDU studentė dalinasi savo įspūdžiais apie šį renginį.

Mokaisi mokykloje? O kaip dažnai sėdėdamas mokyklos suole ir skaičiuodamas minutes iki paskutinės pamokos susimąstai, „Kažin, koks jausmas būti studentu“? O gal apie tai pagalvojai tik perskaitęs šį klausimą? Bet kokiu atveju, apie ateitį galvoti niekada nevėlu, taigi dabar skaityk atidžiai, nes aš turiu pasiūlymą, skirtą būtent tau!

Prisistatysiu. Aš esu Vytauto Didžiojo universiteto studentė, kuri prieš kelerius metus lygiai taip pat, kaip ir tu, skaitė tokį kreipimąsi į mane. Pranešimas atrodė taip:

„Moksleivi, pabūk studentu“ – tai Vytauto Didžiojo universiteto studentų atstovybės organizuojamas projektas, kuris yra skirtas moksleiviams iš visos Lietuvos. Projektas vyksta savaitę laiko, o šios savaitės metu moksleiviai raginami iš arčiau susipažinti ne tik su juos dominančia specialybe, bet ir su studentišku gyvenimu.

Perskaičiusi pirmą dalį pagalvojau „Na, skamba visai neblogai“, taigi, nieko nelaukusi pradėjau domėtis, ką dar man gali pasiūlyti šis projektas. Na, o toliau:

Pagrindinis projekto tikslas – supažindinti 10-12 klasių moksleivius su juos labiausiai dominančiomis studijų programomis, naujais žmonėmis, dėstytojais, studentais, su pačia universiteto tvarka ir, žinoma, padėti iš arčiau pamatyti studentišką gyvenimą. Moksleiviai lankys ne tik juos dominančias paskaitas, tačiau susipažins su įvairių VDU tarnybų darbuotojais, organizacijų vadovais bei jų veiklomis, moksleiviais iš kitų Lietuvos miestų ir Studentų atstovybės nariais. Projekto dalyviams bus skirtos ekskursijos ne tik po universiteto erdves, bet ir po patį Kauno miestą bei kitos įvairios pramogos. Visą savaitę moksleivius prižiūrės ir su jais bendraus būtent jiems paskirti mentoriai, kurie mielai atsakys į visus dominančius klausimus ir padės nepasiklysti universiteto erdvėse.

Kuo toliau skaičiau, tuo labiau susidomėjau šiuo projektu. Tačiau, kaip neretam dar mokyklos suole sėdinčiam moksleiviui, man taip pat galvoje kirbėjo mintis, „O kas, jeigu pasiklysiu, juk visai nepažįstu Kauno? O kas, jeigu nepavyks rasti bendros kalbos su naujais žmonėmis?“ Ir dar daugelis visokiausių klausimų, tačiau nusprendžiau visas baimes nuvyti šalin ir pamėginti. Užpildžiau anketą, išsiunčiau motyvacinį laišką ir nekantriai laukiau atsakymo.

Po kelių savaičių gavau kvietimą atvykti į VDU ir pajausti studentiško gyvenimo skonį. Kiek jaudinausi, tačiau šiandien galiu drąsiai teigti, kad šiame projekte dalyvaudama turėjau vieną geriausių patirčių savo gyvenime: įgytos žinios, įspūdžiai, nauji žmonės… Visa tai padėjo apsispręsti, kur pabaigus mokyklą tęsti savo kelią. Šiandien aš esu šio universiteto dalis ir kreipiuosi į tave ragindama nepraleisti šios progos!

Beje, Tai suteikia galimybę moksleiviams, dalyvavusiems projekte ir stojantiems į Vytauto Didžiojo universitetą, išankstiniu stojimu arba pretenduojant į valstybės nefinansuojamą vietą (vnf) ne per LAMA BPO sistemą gauti papildomai 0,5 balo prie bendro konkursinio balo.

Taigi, pildyk anketą ir būk pasiruošęs naujoms galimybėms, lauksiu tavęs pavasarį jau aštuntąjį kartą vyksiančiame projekte „Moksleivi, pabūk studentu!“

Projektas vyks 3 savaites:
Kovo 7-11 d. – 10 klasių moksleiviai;
Kovo 21-25 – 11 klasių moksleiviai;
Balandžio 4-8 – 12 klasių moksleiviai.

Registracijos forma: https://goo.gl/jFK0Us

Registracija vyksta iki vasario 26 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.