Ministrų susitikime VDU – apie krašto apsaugą (FOTO)

Penktadienį, rugsėjo 7 d., VDU mažojoje salėje lankėsi Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir Latvijos gynybos ministras Artis Pabriksas. Susitikime su studentais jie aptarė Baltijos šalių gynybą tarpukaryje ir dabar.

Diskusijoje „Baltijos valstybių dvidešimt dveji nepriklausomybės metai tarpukaryje ir šiandien. Išmoktos pamokos“ ministrai palygino saugumo situaciją tarpukariu ir dabar, saugumo garantijas, grėsmes, kariuomenių pasirengimą gintis, politinę valią ir kt.

„Istorija moko svarbių dalykų: jei nebūtume apgynę valstybės, šiandien neturėtume tautos. Supratę, kiek buvo svarbi gynyba istorijoje, suprasime, kodėl jos reikia šiandien“, – sakė R. Juknevičienė. Diskusijoje taip pat aptarta NATO narystės nauda Baltijos valstybėms, išmoktos istorijos pamokos bei Baltijos valstybių ir regioninio bendradarbiavimo svarba.

Jau daugiau kaip du dešimtmečius Baltijos šalys glaudžiai bendradarbiauja gynybos srityje. Lietuva, Latvija bei Estija vykdo bendrus trišalius projektus – kartu įgyvendinama NATO oro policijos misija, bendrai įsteigtas Tartu veikiantis Baltijos gynybos koledžas (BALTDEFCOL), kuriame rengiami Baltijos ir kitų valstybių karininkai, vykdomas Baltijos oro erdvės stebėjimo (BALTNET) projektas ir kt. Lietuvos ir Latvijos specialiųjų operacijų pajėgos kartu veikia ISAF misijoje Pietų Afganistane.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.