Merginų choras užėmė antrą vietą festivalyje Lenkijoje

1484 1

Saulėtą pavasario savaitgalį, balandžio 25–27 dienomis, prof. Viktoro Masevičiaus vadovaujamas VDU kamerinis merginų choras Lenkijos mieste Vroclave rodė savo balsų skambumą ketvirtajame tarptautiniame sakralinės muzikos festivalyje „Vratislavia Sacra“.

Festivalyje dalyvavo įvairių sudėčių chorai iš Lenkijos, Čekijos, Makedonijos, Vengrijos ir, žinoma, Lietuvos. Koncertai vyko įvairiose Vroclavo bažnyčiose, kur chorai atliko savo sakralinių kūrinių programą. Juos vertino kompetentinga tarptautinė komisija, sudaryta iš Lenkijos, Rusijos, Norvegijos ir Italijos muzikos profesionalų, dėstytojų, įvairių didžių apdovanojimų laureatų.

Tą patį savaitgalį vyko ir popiežiaus Jono Pauliaus II paskelbimas šventuoju – Lenkijoje tai didžiulė šventė. Visas miestas skendėjo geltonai, mėlynai ir raudonai baltų vėliavų jūroje, daug kur buvo galima matyti popiežiaus atvaizdus ir gėles jam pagerbti, televizija nuolat rodė reportažus iš Vatikano ir Karolio Voitylos gyvenimo akimirkas. Tad ir baigiamasis festivalio koncertas sekmadienį buvo skirtas būtent šiai gražiai progai.

Taip pat paskutinę šventiško renginio dieną buvo paskelbti konkurso laureatai ir prizininkai. Galima pasidžiaugti, kad vienintelis Lietuvai atstovavęs VDU kamerinis merginų choras lygių balsų kategorijoje laimėjo II-ąją vietą ir parsivežė namo puikų apdovanojimą.

Choristės nuoširdžiai dėkoja savo vadovui Viktorui Masevičiui už ryžtą, pastangas ir tikėjimą savo kolektyvu, kad galima pasiekti labai daug sunkiai bei atkakliai dirbant. Taip pat padėkos verta ir chormeisterė Vita Tamulionytė už rūpestį, pagalbą, gerą ir padrąsinantį žodį, kai pritrūksta jėgų.

VDU kamerinio merginų choro narės tikisi, kad vasarą laukianti dainų šventė „Čia mano namai“ dar kartą įrodys, jog Lietuva yra pati dainingiausia šalis pasaulyje.

Monika Vapšytė

Komentarai

"choras" vadinas. neturiu komentaru apie sita chora kabutese.