Medijų meno festivalyje – apie kūrybos tendencijas VDU

Gegužės 7–24 d. Šiuolaikinių menų katedra organizuoja tarptautinį medijų meno festivalį „Medijų meno dienos 2013“, kurio metu visuomenei pristatomos medijų meno kūrybos tendencijos VDU ir užsienio universitetuose.

Festivalį rengia Šiuolaikinių menų katedros dėstytojai, studentai, menininkai ir mokslininkai. Jo metu kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami apsilankyti fotografijų ir videomeno parodose, stebėti performansus ir instaliacijas, dalyvauti videofilmų peržiūrose, susitikimuose su meno kūrėjais ir viešose diskusijose.

„Pagrindinė festivalio idėja – propaguoti šiuolaikinį medijų meną ir supažindinti su kūrybos tendencijomis bei technologijomis. Lietuvos ir užsienio studentai čia gali išbandyti savo kaip menininkų jėgas tarptautinėje vizualaus meno arenoje kartu su profesionaliais menininkais. Kuriamas savotiškas viešas forumas, kuriame meno praktikai, pedagogai dosniai dalinasi savo kūrybiniais rezultatais, o studentai tiesiogiai susipažįsta su garsiais šiuolaikinio medijų meno kūrėjais ir jų požiūriu į meną, kultūrą ir kūrybą“, – pasakojo vienas renginio organizatorių, Vytauto Didžiojo universiteto Šiuolaikinių menų katedros lektorius Remigijus Venckus.

Šiandien, gegužės 9-ąją, VDU Šiuolaikinių menų katedroje (Vytauto pr. 71–102) vyksta susitikimai su profesionaliais menininkais. 13 val. čia savo darbo paslaptimis dalinsis fotografė Regina Šulskytė, o 15 val. – Kauno moksleivių techninės kūrybos centro studijos „Kadras“ vadovas Jonas Kuzminas ir meninės fotografijos studijos vadovė Tatjana Kuzmina. Tą pačią dieną katedroje bus galima pasižiūrėti ir tarptautinio fotofilmų festivalio „Stop Frame“ geriausius darbus.

Penktadienį, gegužės 10 d., 18 val., VDU menų galerijoje „101“ (Laisvės al. 53) bus atidaryta tarptautinė medijų meno paroda, kurioje eksponuojama ne tik VDU studentų kūryba, videokūriniai, bet ir Ukrainos fotomenininkų Anastasijos Mikhno ir Večeslavo Bezbarodovo darbai. Atidarymo metu bus atliekamas BIONICS audiovizualinis performansas/instaliacija „Versus“, kuriame skaitmeninėmis technologijomis iš realios erdvės į virtualią perkeliamas vizualumas ir garsinės išraiškos.

„Meno kūrinio ribos nukeliamos toliau už kažkada buvusio užribio. Prieš dvidešimt metų Lietuvoje niekas nemąstė apie eksperimentinę medijų meno kūrybą, net nebuvo vizijų, kad tokie menai bus studijuojami universitete. Dabar viskas gerokai pasikeitę, o VDU Šiuolaikinių menų katedra tapo savotiška Kauno medijų meno eksperimentų platforma, kurioje ne tik rengiami naujųjų medijų meno studentų darbai, bet ir formuojamas meno praktikų dialogas su medijų meno programas plėtojančiais užsienio universitetais ir akademijomis“, – sakė renginio organizatoriai.

Festivalio lankytojai galės susitikti su gerai žinomais šiuolaikiniais menininkais – pirmadienį, gegužės 13-ąją, 12 val. VDU Šiuolaikinių menų katedroje lankysis videomenininkas, nacionalinės premijos laureatas Deimantas Narkevičius; gegužės 15 d., 13 val., ten pat savo kūrybą pristatys videomenininkė Kristina Inčiūraitė, o paskutinę festivalio dieną, gegužės 24-ąją – skaitmeninio meno dailininkas Markusas Kasemaa (Estija).

Programoje numatyta ir daugiau parodų, performansų, filmų peržiūrų ir susitikimų. Pirmasis „Medijų meno dienų“ festivalis buvo surengtas 2011 m. Kitaip nei ankstesniuose festivaliuose, šiemet jo renginius organizuoja tik Vytauto Didžiojo universiteto Šiuolaikinių menų katedros dėstytojai.

Maloniai kviečiame dalyvauti.

Festivalio programa