Mados dizaino studenčių kolekcija: grožio kulto kritika

VDU ir Centrinio Lankašyro universiteto (UCLAN, D. Britanija) vykdomos bakalauro studijų programos „Mados dizainas“ studentės dalyvavo šiuolaikinio meno festivalyje „Virus ’20“ Šiauliuose. Lapkričio 14 d. festivalio programos dalyje „Virus mada“ jaunosios dizainerės pristatė eksperimentinę kolekciją „Grožio kultas“.

„Kasdien gatvėje ir socialiniuose tinkluose galima sutikti daug gražuolių. Šiais laikais grožis tapo kultu, kuriuo seka vis jaunesnės mergaitės. Natūralus grožis tampa nebegražus, o plastinės operacijos, tonos makiažo, ryškiai dažyti plaukai bei kitų mados industrijos tendencijų sekimas tampa norma. Kolekcija „Grožio kultas“ skatina atkreipti dėmesį į perdėtus grožio sprendimus, tai – lengvas ironiškas žvilgsnis. Kolekcijos modelių įgyvendinimui panaudotas veltinis – tai aliuzija į avių bandą, simbolizuojančią grožio kulto pasekėjas“, – sako autoriai.