Mados dizaino studenčių darbai – šou „Apkalbos“ scenoje

Apkalbos

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Menų fakulteto (MF) Mados dizaino bakalauro studijų programos (angl. Fashion Design) studentės Gegužės 5 d dalyvavo tarptautiniame mados šou „Apkalbos 2016“.

Anot organizatorių, Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto atstovų, šiuo renginiu siekiama populiarinti mados kultūrą, keisti nusistovėjusį visuomenės požiūrį į madą, kaip į masinį reiškinį, pateikiant ją kaip meno formą. „Svarbu skatinti jaunus gabius ir talentingus dizainerius kurti, atsiskleisti bei padėti jiems surasti nišas tolesnei veiklai“, – renginio svarbą pristato organizatoriai.

Kaune, „Gargaro“ klube, vykusiame renginyje „Apkalbos 2016“  MF jaunosios dizainerės pristatė dvi mados kolekcijas. Pirmo kurso Mados dizaino studenčių Esterės Gedvilaitės, Aistės Rimdeikaitės ir Karolinos Kemežaitės kolekcija „Išsilaisvinimas“ (angl. Escaping) siekiama atskleisti šiuolaikinės moters troškimą priartėti prie gamtos, ekologijos ir taip išsilaisvinti iš XXI amžiaus „spąstų“. Kolekcijos inspiracija – paukščiai, todėl silueto griežtumas derinamas su lengvumu. Kolekcija „Išsilaisvinimas“ buvo pastebėta  grožio laboratorijos „Unison Beuty Lab“ grožio meistrų ir gavo apdovanojimą už kūrybiškumą ir drąsą.

Kitą kolekciją „Paplūdimys“ (angl. Beach) pristatė tos pačios programos pirmo kurso studentės Evelina Kupšytė, Lukrecija Zigmantaitė ir Ugnė Kardelytė kolekcijos „Paplūdimys“ ir antro kurso studentė Raminta Razgutė. Nuotaikingi ir unikalūs maudymosi kostiumėliai ir aksesuarai, jūros gyvūnai įkvėpė kolekcijoje naudojamas formas ir raštus. Lengvi audiniai atspindi vandens bangavimą ir mirgėjimą saulės spinduliuose.

Bakalauro studijų programą Mados dizainas (angl. Fashion Design) VDU MF vykdo drauge su Centrinio Lankašyro universitetu (UCLan, Didžioji Britanija).