MA pasirašys sutartį su partneriais iš Sankt Peterburgo

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Muzikos akademija pasirašys sutartį su Sankt Peterburgo  H. A. Rimskio – Korsakovo valstybine  konservatorija. VDU Muzikos akademijoje organizuojamas renginių ciklas „Sankt Peterburgo dienos Kaune“, skirtas bendradarbiavimo sutarties tarp VDU ir N. A. Rimskio – Korsakovo valstybine konservatorija pasirašymui. Šie renginiai taip pat yra įtraukti į  Kauno ir Sankt Peterburgo bendradarbiavimo 10 metų sukakties paminėjimo programą.

„Sankt Peterburgo dienos Kaune“ programa

Penktadienis (04 21)

16 val. Apvalaus stalo diskusija, kurioje dalyvaus N. A. Rimskio- Korsakovo valstybinės  konservatorijos Rektorius A.N. Vasilvej, Mokslo prorektorė  N. A. Braginskaja, konservatorijos dėstytojai bei VDU Muzikos akademijos dėstytojai.

Renginio vieta – VDU Muzikos akademijos Didžioji salė (V. Čepinskio g. 5)

Šeštadienis (04 22)

14 val. Sutarties pasirašymas (sutartį pasirašys N. A. Rimskio- Korsakovo valstybinės  konservatorijos Rektorius A. N. Vasiljev ir VDU Rektorius J. Augutis).  Sutartis bus pasirašyta VDU Muzikos akademijos Didžiojoje salėje (V. Čepinskio g. 5)

14.20 val. VDU kamerinio orkestro ir solistų iš H. A. Rimskio – Korsakovo valstybinės  konservatorijos koncertas. Koncertas nemokamas, vyks VDU Muzikos akademijos Didžiojoje salėje (V. Čepinskio g. 5)

Koncertuos:

VDU kamerinis orkestras;

Osvaldas Balakauskas Koncertas obojui, styginiams ir klavisinui;

Solistė Justė Gelgotaitė (obojus) ir Kotryna Kaklauskaitė (klavesinas);

Antonio Vivaldi „Vasara“ iš ciklo „Metų laikai“;

Solistė Sankt- Peterburgo N. Rimskio-Korsakovo konservatorijos absolventė, tarptautinių konkursų laureatė Marina Beschastnykh.

Džiazo gerbėjams – nemokamas koncertas

Balandžio 22 d., šeštadienį, 19 val., VDU didžiojoje salėje (S. Daukanto g. 28) vyks tarptautinio džiazo projekto, kuriame dalyvauja Sankt Peterburgo ir Kauno džiazo muzikantai nemokamas koncertas „Saulėtoji džiazo pusė“.

Improvizacijomis Andrėjus Kondakovas iš Sankt Peterburgo (fortepijonas, klavišiniai) – išskirtinio talento pianistas ir kompozitorius. Andrėjus Kondakovas festivalyje „Sankt Peterburgo dienos Kaune“ pristatys originalią programą kartu su muzikantais. Andrėjus yra žinomas visame pasaulyje dėl savo virtuoziškumo ir aukšto lygio kompozicijų. Jis dažnai kviečiamas geriausių pasaulio džiazo festivalio organizatorių. Dėl savo žanrinio atvirumo bei muzikinio lankstumo Andrėjus yra bendradarbievęs kartu su tokiomis garsenybėmis kaip: Bobby Mcferrin‘u, Randy Breckeriu, saksofonu virtuozais David Sanches ir Igor Butman, dainininkėmis Kim Nalley, JD Walter bei kitais džiazo pasaulyje žinomais muzikos kūrėjais, atlikėjais.

Koncerte skambės Andrėjaus Kondakovo bei Ąžuolo Paulausko kompozicijos. Šis bendras projektas susikūręs specialiai šiam festivaliui žada nustebinti klausytojus žanrine įvairove: nuo Jazz/Funk iki Smouth/Jazz bei Latin/Jazz stilių.

Muzikantas, kompozitorius, aranžuotojas, dainų kūrėjas Ąžuolas Paulauskas Lietuvoje žinomas kaip nuo mažų dienų koncertuojasis jaunasis menininkas, ne vieno tarptautinio džiazo projekto narys bei savo individualiai atliekamo projekto „Evoliucija“ kompozitorius beilyderis.

Ąžuolas grojantis mušamaisiais nuo 3 metų amžiaus būdamas 5 jau buvo įrašytas į Lietuvos Ginesų Rekordų knygą (1992 m.) kaip jaunasis būgnininkas-profesionalas, grojęs su tokiais džiazo atlikėjais bei kolektyvais, kaip Kauno Bigbandas, Oktava , Vladimiru Čekasinu, Vytautu Labučiu ir kt.

Šioje tarptautinėje komandoje koncerto „Saulėtoji džiazo pusė“ drauge pasirodys pasaulyje garsus, į Kauną atvyksiantis talentingasis Sergio Bradao, bosinės gitaros virtuozas iš Brazilijos, Rio de Žaneiro, bei saksofoninikas virtuozas iš Sankt Peterburgo – Dmitrijus Semionovas.

Įėjimas nemokamas.