M. Ališauskienė – sociologų draugijos prezidentė

Lapkričio 14 d. vykusios Nacionalinės Lietuvos sociologų konferencijos metu VDU Sociologijos katedros vedėja doc. dr. Milda Ališauskienė tapo Lietuvos sociologų draugijos prezidente.

Į draugijos prezidentės pareigas kandidatavo dvi kandidatės, tačiau balsų persvara lėmė, jog iki 2017 metų šias pareigas vykdys Milda Ališauskienė. Docentė džiaugėsi tokiu įvertinimu ir sakė, jog šią poziciją priima tiek kaip asmeninių pasiekimų vykdant sociologinius tyrimus įvertinimą, tiek kaip Sociologijos katedrai vadovaujančias pareigas užimančio ir tinkamai jas atliekančio žmogaus įvertinimą: „Džiaugiuosi, kad tokiu būdu Lietuvos sociologų bendruomenė dar kartą pripažino ir įvertino Vytauto Didžiojo universiteto sociologijos svarbą šiam mokslo laukui ir jo dalyviams“, – sakė doc. dr. M. Ališauskienė.

Naujoji LSD prezidentė sieks užtikrinti jau esamų draugijos veiklų tęstinumą ir įvesti kelias reikšmingas naujoves – pradėti rengti jaunųjų sociologų ir antropologų metines konferencijas bei tarpinstitucinius doktorantų seminarus ir inicijuoti tarptautinių sociologų asociacijų konferencijas Lietuvoje. Doc. dr. Milda Ališauskienė savo kadencijos metu planuoja daug dėmesio skirti sociologų dalyvavimo viešoje erdvėje skatinimui, plėtoti bendradarbiavimą su žiniasklaida.

Minėtos konferencijos metu Lietuvos sociologų draugija išrinko ir kitus organizacijos vykdančiosios tarybos narius. Viceprezidentais tapo prof. dr.  Aušra Maslauskaitė (VDU), dr.Vladas Gaidys (LSTC), prof. dr. Artūras Tereškinas (VDU), prof. dr. Vylius Leonavičius (VDU), kitais nariais – doc. dr. Aistė Balžekienė (KTU), doc. dr.  Sarmitė Mikulionienė (MRU), prof. dr.  Zenonas Norkus (VU), prof. dr.  Aleksandras Dobryninas ir doc. dr. Liutauras Kraniauskas (VU).

Sociologės, religijotyrininkės doc. dr. Milda Ališauskienės mokslinių interesų sritys – religijos raiška šiuolaikinėse visuomenėse, naujosios religijos, fundamentalizmas, religijos ir žmogaus teisės. Naujoji LSD prezidentė taip pat priklauso Tarptautinei religijos studijų Rytų ir Vidurio Europoje asociacijai (ISORECEA),  Lietuvos religijotyrininkų draugijai (LRD), Britų sociologų asociacijai (BSA Socrel), Tarptautinės religijos sociologijos asociacijai (ISSR), yra Tarptautinės naujųjų religijų studijų asociacijos (ISNRS) viceprezidentė bei Naujųjų religijų tyrimų ir informacijos centro (NRTIC) steigėja.

Lietuvos sociologų draugija, kurios ištakos siekia XX a. aštuntą dešimtmetį, vienija profesionalius Lietuvos sociologus, doktorantus, studentus ir visus, kurie domisi sociologijos mokslu ir sociologinėmis studijomis. Šios draugijos tikslas – skatinti sociologijos raidą Lietuvoje bei remti ir telkti sociologus. Jos nariai yra įsitikinę, kad gyva sociologų bendruomenė yra privaloma sociologijos mokslo raidos ir jos tarnavimo visuomenei prielaida. Lietuvos sociologų draugija nuo 1990 m. yra Tarptautinės sociologų asociacijos (ISA) narė, nuo 2009 m. – Europos sociologų asociacijos (ESA) narė.