LSKL finaluose – VDU vaikinų ir merginų komandos

Balandžio 15 d., penktadienį, Kauno Sporto halėje (Perkūno al. 5) finišuos XIII-asis Lietuvos studentų krepšinio lygos sezonas. Pirmą kartą lygos istorijoje finalinėse varžybose dėl nugalėtojų titulų kovos abi VDU krepšinio komandos: merginos susitiks su LKKA krepšininkėmis (17 val. 45 min.); vaikinai – su KTU atstovais (19 val. 30 min.).

Pagal šio čempionato vykdymo reglamentą, dėl medalių kovoja tik tos komandos, kurios reguliariajame sezone užėmė 1–4 vietas. Dėl apdovanojimų nebekovos viena geriausiai sukomplektuotų vaikinų grupės komandų, pernykščio finalo dalyviai – Mykolo Romerio universiteto krepšininkai, kurie po reguliariojo sezono liko tik 5-oje vietoje.

VDU krepšininkai ir krepšininkės į finalą pateko reguliariojo čempionato sezone savo grupėse užėmę pirmąsias vietas bei ketvirtfinalyje nugalėję ketvirtoje vietoje likusius Klaipėdos universiteto (KU) studentus (97:71) ir studentes (86:78).

„VDU merginos finaliniame etape dalyvaus pirmą kartą. Ankstesniuose čempionatuose joms niekaip nepavykdavo įveikti ketvirtfinalio barjero, nors  kartais trūkdavo visai nedaug. Dabar universiteto krepšininkės mažiausiai užsitikrino sidabro medalius ir turi visas galimybes laimėti aukščiausius apdovanojimus“, – teigė treneris, VDU vaikinų krepšinio komandos vadovas Vladas Juknevičius.

Čempionų titulą ginantys VDU krepšininkai LSKL finale dalyvaus vienuoliktą kartą iš eilės. Su šių metų varžovais KTU studentais ankstesniuose finaluose susitikta tris kartus ir visus kartus laimėta (buvo žaidžiama iki trijų pergalių): 2001 metais – 3:2; 2002 – 3:1: 2005 – 3:1. Anot V. Juknevičius, nors KTU komanda pastaruoju metu demonstruoja neblogą žaidimą ir yra laimėjusi 10 paskutiniųjų rungtynių, VDU studentai tikrai nenusiteikę užleisti LSKL nugalėtojų sosto, kuriame visi įpratę juos matyti.
Kviečiame krepšinio aistruolius atvykti į sporto halę stebėti intriguojančių finalinių rungtynių ir palaikyti VDU sportininkų.

Įėjimas į varžybas nemokamas.

Fotoreportaže – VDU vaikinų komandos triumfas 2008 m. LSKL finale, kuris vyko Kauno sporto halėje. T. Tumalovičiaus, J. Petronio ir A. Vaitkevičiaus fotografijos.