LSKL čempionate – VDU komandų triumfas

Balandžio 27 dieną Kauno sporto halėje buvo sužaistos lemiamos Lietuvos studentų krepšinio lygos 2014-2015 metų sezono rungtynės. Pirmosios ir antrosios vaikinų grupės čempionatuose triumfavo Vytauto Didžiojo universiteto komandos.

VDU-2 finale nugalėjo Vilniaus kolegiją

LSKL II-os vaikinų grupės čempionate, kuriame negali dalyvauti profesionalūs krepšininkai, dėl aukso medalių ginklus surėmė VDU antroji komanda ir Vilniaus kolegija. VDU-2 finale po permainingos kovos 96:86 nugalėjo vilniečius ir tapo šių pirmenybių čempionais.

Reguliariajame sezone šios komandos tarpusavyje žaidė du kartus ir tada abu kartus 96:79 ir 86:87 pergales iškovojo sostinės krepšininkai.

Reguliariajame sezone VDU-2 komanda iškovojo 11 pergalių, patyrė 3 nesėkmes ir užėmė antrąją vietą, kuri garantavo aikštės pranašumą pusfinalyje. Jame VDU-2 komanda po permainingos ir atkaklios rungtynių pabaigos 81:78 palaužė nugalėtojų titulą gynusią Lietuvos sporto universiteto antrąją komandą ir taip pateko į čempionato finalą.

VDU po dviejų metų pertraukos triumfavo LSKL čempionate

Lietuvos studentų krepšinio lygos sezoną vainikavo I vaikinų grupės čempionato finalas. Rungtynėse susikovė du Kauno miesto universitetai – VDU ir LSU.

Vytauto Didžiojo universiteto pagrindinės komandos krepšininkai nuo pirmųjų minučių žaidė užtikrintai ir sužaidus šešias minutes susikrovė dviženklį pranašumą 4:15. VDU ir toliau kontroliavo rungtynių eigą, o po dvidešimties žaidimo minučių komandas jau skyrė aštuoniolika taškų – 29:47. Nors LSU krepšininkai trečiajame kėlinyje surengė spurtą 0-7 ir priartėjo 36:47, tačiau VDU greitai susigrąžino iniciatyvą į savo rankas ir finale šventė užtikrintą pergalę rezultatu 93:65.

Edgaras Ulanovas buvo pripažintas naudingiausiu 2014-2015 metų LSKL didžiojo finalo žaidėju.

Vytauto Didžiojo universiteto pagrindinei komandai, kuri yra viena tituluočiausių LSKL komandų, tai jau yra vienuoliktasis šių pirmenybių čempionų titulas.

Reguliariojo sezono metu šios komandos žaidė du kartus ir tada abu kartus 85:97  ir 106:98 stipresni buvo LSU krepšininkai.

VDU reguliariajame sezone iškovojo 16 pergalių, patyrė 4 nesėkmes ir užėmė antrąją vietą. Kauniečiai pusfinalyje savų žiūrovų akivaizdoje po permainingos kovos 94:87 nugalėjo Mykolo Romerio universiteto krepšininkus.

Artėjančiose XXXI SELL žaidynėse, kurios Kaune vyks gegužės 15-17 dienomis, VDU komanda sieks apginti iškovotą čempionų titulą.

Indrė Grigelevičiūtė
Nuotr. Jono Petronio