„Linago“ surengė šventę Užgavėnių proga

Vasario 12 d. Užgavėnių proga VDU folkloro ansamblis „Linago“ apsilankė ir surengė šventę universitete ir kitose Kauno erdvėse.

Šventiškai apsirengę, džiugindami tradicinėmis Užgavėnių vaišėmis, šokiais ir kitais šventės papročiais, „Linago“ nariai apsilankė Lietuvos kariuomenės dr. Jono Basanavičiaus tarnyboje, Divizijos generolo S. Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje ir Vytauto Didžiojo universitete. Dienos pabaigoje jie pakvietė universiteto studentus ir miesto folkloro ansamblius į linksmą Užgavėnių vakaronę Menų fakultete (Vytauto pr. 71).

„Užgavėnės – paskutinė reikšminga žiemos šventė, kupina džiaugsmo, juoko ir linksmumo. Tai įvairiais papročiais, apeigomis, burtais apipinta diena. Pagrindiniai Užgavėnių elementai – persirengėlių eisenos ir vaidinimai, Morės vežiojimas ir sunaikinimas, žiemos ir pavasario būtybių – Lašininio ir Kanapinio kova, vaišės, važinėjimasis, būrimai“, – lietuviškas tradicijas priminė „Linago“ vadovė Laimutė Stasė Proškutė.

Folkloro ansamblis pagerbė nemažai šių papročių – persirengėliai vaišino tradiciniais patiekalais, šoko, degino Morę, neliko pamiršti ir Lašininis su Kanapiniu.

Kviečiame žiūrėti Alvydo Vaitkevičiaus (a.vaitkevicius@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.