Lietuvos studento pažymėjimas: nauja užsakymo ir pratęsimo tvarka

VDU Studentų atstovybė primena, kad šiais metais keičiasi Lietuvos studento pažymėjimo (LSP) užsakymo ir pratęsimo tvarka.

NAUJO LSP užsakymo žingsniai:

• Registruokis www.LSP.lt tinklalapyje.
  • Kai sistema tave patvirtins, įkelk savo nuotrauką.
  • Pasirink „Naujo LSP užsakymas".
  • Pasirink „Swedbank“ padalinį, kuriame atsiimsi LSP, ir apmokėjimo būdą (internetu ar banke).

Naujo LSP gamyba

• El. paštu gausi pranešimą, kai LSP bus pagamintas.
  • Kol lauksi pranešimo, prisijungęs www.LSP.lt tinklalapyje, gali sužinoti savo LSP užsakymo būseną.

LSP.LT

• Pasirink laiką, kuriuo atvyksi į „Swedbank“ padalinį pasirašyti sutarties ir atsiimti LSP.
  • Atsispausdink LSP išdavimo sutartį.
  • Jei dar nesumokėjai už LSP gamybą, atsispausdink mokėjimo kvitą arba pasirink mokėjimą internetu.

Naujo LSP gamyba kainuoja 15 Lt ir banko mokesčiai.  Įmoką už LSP gali sumokėti ir kitame banke, tačiau su savimi atsinešk sumokėtą mokestį patvirtinantį kvitą.

• Sutaupyk. Prieš eidamas į banką, sumokėk įmoką internetu (vadovaukis įmokos kvite nurodyta informacija). Taip sutaupysi daugiau nei 2 Lt, kuriuos tektų sumokėti atsiskaitant grynaisiais pinigais banko padalinyje.

„Swedbank“ padalinyje

• Atvykdamas atsiimti LSP, atsinešk LSP išdavimo sutartį ir ją pasirašyk „Swedbank“ darbuotojo akivaizdoje.
  • Jei dar neapmokėjai už LSP gamybą, atlik apmokėjimą.
  • Atsiimk LSP. Jei atsiimdamas LSP pastebėsi netikslumų, apie tai informuok „Swedbank“ darbuotoją ir nepriimk LSP.

LSP PRATĘSIMO ŽINGSNIAI:

LSP.LT

• Registruokis www.LSP.lt tinklalapyje.
  • Pasirink „LSP pratęsimas".
  • Pasirink „Swedbank“ padalinį ir laiką, kuriuo atvyksi prasitęsti LSP.
  • Atsispausdink mokėjimo kvitą arba pasirink mokėjimą internetu. LSP galiojimo pratęsimas kainuoja 11 Lt ir banko mokesčiai. Įmoką už LSP gali sumokėti ir kitame banke, tačiau su savimi atsinešk mokesčio sumokėjimą patvirtinantį kvitą.

„Swedbank“ padalinyje

• Laiku atvyk į pasirinktą „Swedbank“ padalinį.
  • Atlik apmokėjimą, jei nemokėjai internetu.
  • Gauk LSP galiojimo hologramą.

Lietuvos studento pažymėjimas (LSP) – tai svarbiausias dokumentas, įrodantis Tavo kaip studento statusą. LSP yra Lietuvos studentų sąjungos (LSS) vykdomas projektas. Jo esmė – vienodo pavyzdžio visų Lietuvos aukštosiose mokyklose studijuojančių studentų pažymėjimas.

LSP – tai plastikinė kortelė su Tavo nuotrauka, vardu, pavarde, asmens kodu, fakultetu bei aukštosios mokyklos, kurioje studijuoji, logotipu. Be to, pažymėjime rasi ir specialų brūkšninį kodą (jis skirtas dabar kuriamai vieningai aukštųjų mokyklų bibliotekai) ir magnetinę laikmeną.

Pažymėjimas būna dviejų spalvų: rausvas – dieninių/nuolatinių studijų studentams, žalsvas – neakivaizdinių/vakarinių/ištęsinių studijų studentams.

Svarbu:

• LSP – vienintelis oficialus dokumentas, kuris įrodo, kad esi studentas.
  • LSP Tau prireiks naudojantis aukštosios mokyklos bibliotekos, sporto centrų paslaugomis, taip pat ir laikant egzaminus.
  • Jei esi nuolatinių ar dieninių studijų studentas, su LSP tarpmiestiniu viešuoju transportu Tu važiuoji 50 % pigiau, o miestų viešuoju transportu – net 80 % pigiau.
  • Visų studijų formų studentai su LSP dalyvauja nuolaidų programoje, kuri leidžia naudotis nuolaidomis pirkiniams, pramogoms bei įvairioms paslaugoms visoje Lietuvoje. Nuolaidų sąrašą rasi tinklalapyje www.LSP.lt/nuolaidos.

Nepamiršk, kad naudotis gali tik galiojančiu LSP. LSP naudojimą reglamentuoja Lietuvos Respublikos teisės aktai, todėl savo studento pažymėjimu naudokis atsakingai: laiku prasitęsk galiojimą, baigęs studijas nepamiršk grąžinti savo aukštosios mokyklos LSP koordinatoriui.

Kontaktai:

• Jei turi papildomų klausimų ar kyla neaiškumų, kaip užsiregistruoti www.LSP.lt sistemoje – kreipkis į savo aukštosios mokyklos Studentų atstovybę/LSP koordinatorių (K. Donelaičio g. 52 – 115, el. paštas i.pauliukiene@srt.vdu.lt).

Daugiau informacijos: