Lietuvos ir Vengrijos studentai – apie XIX a. visuomenę

Gruodžio 4 dieną VDU Lietuvių išeivijos institute (S. Daukanto g. 25, II a.) vyko magistrantų mokslinė konferencija „Visuomenės paieškos XIX amžiaus Lietuvoje“.

Tradicinėje VDU Istorijos katedros magistrantų konferencijoje buvo nagrinėjamos visuomenės apraiškos XIX a. Lietuvoje. „Šių metų renginio pranešimais siekiama atskleisti konspiratyviuosius visuomenės organizavimosi aspektus. Studentų iš Vengrijos pranešimai turėtų išryškinti lyginamąjį Lietuvos ir Vengrijos XIX a. visuomenių klostymosi aspektą“, – paaiškino Domas Boguševičius, vienas iš konferencijos organizacinio komiteto narių.

Renginį pristatė VDU Istorijos katedros vedėja prof. dr. Vaida Kamuntavičienė ir VDU Lietuvių išeivijos instituto direktorius prof. habil. dr. Egidijus Aleksandravičius. Konferencijoje Lietuvos ir Vengrijos studentai skaitė pranešimus apie masonų veiklą, M. Valančiaus blaivybės judėjimą, 1863 m. sukilimą, vengrų asociacijas Austrijos imperijoje XIX a. ir t. t.

Konferencijos programa

Ugnės Marijos Andrijauskaitės nuotr.