Lietuvos ir užsienio studentai lankėsi senelių namuose

Lapkričio 26 d. tarptautinė studentų organizacija ESN VMU kartu su užsienio studentais nuvyko į Kauno Panemunės senelių namus, kuriuose parengė talentų pasirodymus ir užmezgė šiltą ryšį su šių namų gyventojais. Esminis studentų siekis buvo parodyti dėmesį vyresniems žmonėms ir suteikti jiems galimybę pabendrauti su įvairių kultūrų atstovais.

Žvarbų antradienio rytą grupelė džiugiai nusiteikusių studentų su vaišėmis patraukė link Kauno Panemunės senelių namų. Globos namų gyventojų labai laukti studentai pristatė savo šalių kultūras pasitelkdami asmeninius gebėjimus. Puikią atmosferą savo pasirodymais sukūrė studentai iš Lietuvos, Kazachstano, Turkijos bei Ispanijos. Jų dėka, senjorai mėgavosi poezija, smuiko griežimu, gitara atliekamomis dainomis bei salsos šokiu. Iniciatyvos netrūko ir iš pačių senjorų: nenorėdami atsilikti nuo jaunimo, šie vieningai dainavo senąsias lietuvių liaudies dainas.

Po ilgais plojimais palydėtų pasirodymų, studentai ir senjorai susipažino artimiau. „Viskas patiko, kaipgi nepatiks“, – pritardami vienas kitam, teigė senelių namų gyventojai. Aliya, rusakalbė studentė iš Kazachstano, sulaukė ypatingo dėmesio – tai buvo puiki proga senjorams prisiminti rusų kalbą ir pasidalinti prisiminimais. Kiti užsienio studentai stengėsi pademonstruoti lietuvių kalbos įgūdžius ir padedami ESN VMU narių galėjo laisvai bendrauti su besišypsančiais namų šeimininkais. Pabaigoje studentai nepamiršo ir silpniausių namų gyventojų. Aplankę senelius, kurie negalėjo ateiti į salę, jie pasidalino geromis emocijomis su visais čia gyvenančiais senjorais. Nuoširdi senelių padėka ir draugiškas išlydėjimas namo privertė ESN VMU narius pasižadėti sugrįžti čia kitą kartą.

Lankymasis senelių namuose buvo organizuojamas pirmą kartą. Tai vienas iš daugelio iniciatyvos „SocialErasmus“ renginių, kurių metu užsienio studentai kviečiami prisidėti kuriant socialiai atsakingą visuomenę.

Dominykas Graibus

Kviečiame žiūrėti Rositos Reinikytės fotoreportažą.