Lietuvoje ir pasaulyje – maršas už mokslą

Balandžio 22 d., šeštadienį, pasaulio ir Lietuvos mokslininkai kyla į Maršą už mokslą (angl. March for Science). Ši taiki akcija yra pirmasis globalaus judėjimo, skelbiančio gyvybiškai svarbią mokslo reikšmę mūsų sveikatai, saugumui, ekonomikai ir valdymui, žingsnis. VDU bendruomenės nariams, norintiems dalyvauti Vilniuje vyksiančiame Marše už mokslą, suteikiama galimybė nuvykti į renginį universiteto transportu. Vietų skaičius ribotas, todėl maloniai prašome registruotis internete.

Eiseną už mokslą inicijavo JAV mokslininkai, protestuodami prieš Donaldo Trumpo administracijos pasisakymus, kuriais kvestionuojami mokslo tyrimais grįsti klimato atšilimo faktai. Akcija vienu metu vyks daugybėje JAV ir kitų šalių miestų – šiuo metu skaičiuojama daugiau nei 500 vietų, tarp kurių yra ir Vilnius.

Archajiška mokslo finansavimo politika, biurokratizuotas požiūris į aukštojo mokslo ir studijų sistemas, lyderystės mokslo politikoje stoka žudo mūsų šalį, kurios vienintelė išlikimo galimybė – inovacijomis pagrįsta ekonomika. Mokslo žinių ignoravimas žeidžia mus visus, kelia pavojų mūsų sveikatai, maistui, aplinkai ir darbui. Atėjo laikas visiems neabejingiems mokslui žmonėms išeiti į gatves ir būti išgirstiems.

Akcija siekiama atkreipti dėmesį ne tik į gamtosaugos problemas, bet ir tiksliųjų bei humanitarinių mokslių įtaką visuomenės gerovei bei demokratiniams procesams. Lietuvoje Maršas už mokslą turi ir papildomą reikšmę – aukštojo mokslo finansavimo krizės bei sisteminės pertvarkos akivaizdoje pasisakome už mokslo finansavimo didinimą ir mokslininko profesijos prestižo atkūrimą.

Kviečiami dalyvauti visi neabejingi mokslui žmonės, ne tik mokslininkai ir tyrėjai, bet ir studentai, mokytojai – visi, kurie suvokia mokslo vertę ir pasisako už atsakingą, mokslo tyrimų paisančią bei gamtinę ir kultūrinę aplinką tausojančią politiką.

Lietuvoje eisena vyks balandžio 22 d., 14 val., nuo Vašingtono aikštės Vilniuje, pagerbiant amerikiečių mokslininkų iniciatyvą, iki mokslo ir žinių simbolio – Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Bendruomenės kviečiamos ateiti su šūkiais, plakatais, universitetų vėliavomis.

Tai – mūsų diena ir mūsų šventė!

Registracija VDU transportui į Mokslo maršą

Renginio plakatas
Renginio tinklalapis

Renginio puslapis socialiniame tinkle „Facebook“

Renginiui yra gautas oficialus Vilniaus miesto savivaldybės leidimas.