Lietuvoje gyventojų mažėja kone sparčiausiai pasaulyje

700

VDU Demografinių tyrimų centras informuoja, kad Lietuvos gyventojų skaičiaus mažėjimas šiuo metu yra tarp sparčiausių visame pasaulyje.

Remiantis Jungtinių Tautų Organizacijos paskelbtomis prognozėmis, pasaulio gyventojų skaičius iki 2050 m. turėtų pasiekti 9,7 milijardo, o 2100-aisiais – net 11,2 mlrd.

Vis dėlto, kai kuriose šalyse gyventojų skaičius sparčiai mažėja, tarp jų – ir Lietuvoje. Pasaulio Banko duomenimis, per pastaruosius metus Lietuvos gyventojų skaičius sumažėja apie 1 proc. kasmet, o tai yra trečias blogiausias rezultatas visame pasaulyje, po Puerto Riko ir Latvijos.

Lietuvos statistikos departamentas neseniai paskelbė, kad Lietuvos gyventojų skaičius rugsėjo mėnesio pradžioje nukrito žemiau negu iki 2,9 mln. Šalies gyventojų skaičiaus pokyčius galima sekti Lietuvos statistikos departamento Oficialiosios statistikos portale.

Apie Demografinių tyrimų centrą

VDU Demografinių tyrimų centras, veikiantis Socialinių mokslų fakultete, tiria Lietuvos demografinių procesų raidą istorinėje, šių dienų aktualijų ir ateities perspektyvoje, vykdo lyginamuosius demografinius tyrimus, vertina nacionalinio lygmens gyventojų politiką ir jos dedamąsias kitų šalių praktikų kontekste, teikia siūlymus viešosios politikos rengėjams.

Daugumos demografinių procesų raida Lietuvoje jau du dešimtmečius yra neigiama. Žemi gimstamumo rodikliai, spartūs šeimos formų ir struktūrų pokyčiai, intensyvi emigracija ir vangi imigracija, visuomenės išsivystymui neadekvačiai aukštas ir svyruojantis mirtingumas stabdo visuomenės socialinės-ekonominės raidos tempą ir ženklins jos ateities trajektoriją dar ilgus dešimtmečius. Demografinės raidos disbalansas, kaip rodo priešakinių postindustrinių visuomenių patirtis, gali būti sėkmingai įveiktas ar bent kontroliuojamas efektyvia demografinių tyrimų žiniomis grįsta gyventojų politika.

Demografinių tyrimų centras yra Europos demografinių tyrimų centrų tinklo „Population Europe“ narys nuo 2015 metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.