Lietuvių kalbos kursų dalyviai šėlo vakaronėje

Rugpjūčio pradžia šiais metais paženklino ne tik paskutinio vasaros mėnesio pradžią, bet ir VDU Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursų vidurį. Šiais metais itin gausus užsienio šalių piliečių, besimokančių lietuvių kalbos, susirinko į kultūrinį vakarą, nuskambėjusį linksmomis įvairių šalių dainomis, smagiais šokiais ir, be abejo, gardžiais įvairių šalių valgiais.

Daugiau nei 20 skirtingų šalių atstovai – nuo Norvegijos iki Graikijos, nuo Japonijos iki Meksikos – susirinko paskanauti, paragauti, pasikalbėti ir paklegėti.

„Vienas paprastas vakaras virto ypatingų svečių ruošta ypatinga vakariene, o mažas universiteto kiemelis vos sutalpino viso pasaulio virtuves: ir sušius iš Japonijos, ir arbatą iš Kinijos, ir tzadziki iš Graikijos, ir blynus iš Rusijos, ir ypatingus saldumynus iš Turkijos, ir gardžius užkandžius iš Kazachstano ir Uzbekistano. O kur dar Gruzijos gardumynai, itališka pasta, rumuniški skanėstai…“, – įspūdžiais dalinosi Jurgita Pilypaitytė, VDU Humanitarinių mokslų fakulteto tarptautinių programų vadovė.

Šitoks „skanus“ vakaras – visada viena iš smagiausių Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursų užsieniečiams programos dalių. Jos metu užsienio studentai ne tik pristato savo šalį, bet ir susipažįsta su lietuviškomis šokio, dainos, muzikos, tradicijomis, paragauja lietuviškų patiekalų.

„Buvimas kartu paskaitose, dalyvavimas išvykose po gražias ir svarbias Lietuvos vietoves, nelengvos lietuviškos gramatikos krimtimas kasdien tikrai suartina. Dar smagiau, kai gardus maistas tokiai didelei kompanijai suteikia tokio ypatingo, dažnai mamos virtuve kvepiančio prieskonio… Į kurį, vėliau, jau kursams besibaigiant, sutelpa ne tik ypatingi virtuvės skoniai, bet ir sutikti ypatingi žmonės bei jų ypatingos istorijos“, – sakė J. Pilypaitytė.
Renginį padėjo organizuoti ir užsienio šalių atstovybės Lietuvoje, todėl organizatoriai reiškia ypatingą padėką Kazachstano, Uzbekistano ir Gruzijos atstovybėms už jų gardžią pagalbą.

Užsieniečiams skirtus intensyvius Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursus Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) šiemet organizuoja jau penkioliktąjį kartą. Šiemet jie vyksta liepos 22 – rugpjūčio 17 dienomis.

Su kultūrinio vakaro akimirkomis kviečiame susipažinti Alvydo Vaitkevičiaus (el. paštas a.vaitkevicius@vkt.vdu.lt) fotoreportaže.