Lietuvių diasporai – vasaros kursai „Refresh in Lithuania“

1974

Liepos 18–30 dienomis Vytauto Didžiojo universitetas ir Lietuvių Išeivijos institutas kviečia už Lietuvos ribų gyvenančius lietuvius (nuo 18 metų) į Kaune vyksiančius vasaros kursus „Refresh in Lithuania“.

„Refresh in Lithuania“ kursų tikslas yra išlaikyti išsisklaidžiusios tautos dalies ryšį su Tėvyne bei supažindinti su šiuolaikine Lietuva.

2011 m. liepą vyksiantys kursai yra skirti įvairaus amžiaus lietuvių diasporos atstovams, norintiems palaikyti glaudesnius ryšius su Lietuva, besidomintiems lietuvių kalba, Lietuvos kultūra ir istorija, šalies socialine, ekonomine bei politine padėtimi. Kursų metu dalyviai ne tik išklausys įdomias paskaitas, aplankys muziejus, bet ir pažins kasdieninį lietuvio studento gyvenimą. Taip pat bus organizuojamos išvykos į gražiausias Lietuvos vietas – Rumšiškes, Vilnių, Trakus, Druskininkus ir kt.

VDU vasaros kursai bus organizuojami jau antrus metus iš eilės. 2010 m. liepos mėnesį Vytauto Didžiojo universitete pirmą kartą surengti vasaros kursai buvo skirti pasaulio lietuviams, visiems už Lietuvos ribų gyvenantiems asmenims, norintiems atgaivinti savo ryšį su Lietuva bei lietuviškumu, ir patobulinti lietuvių kalbos žinias.

Anot vasaros kursų „Refresh in Lithuania“ idėjos autoriaus, Lietuvių išeivijos instituto vadovo bei VDU profesoriaus Egidijaus Aleksandravičiaus, tokio pobūdžio kursai „yra subrendęs ir ilgamečiu stebėjimu grįstas sumanymas. Tai originalus, kitų universitetų (išskyrus Airijos) menkai apčiuoptas veikimo kelias. Jis atliepia tolimos ateities iššūkius, leidžia spėti didelę bendrą naudą ir verčia VDU būti šiame kelyje pirmuoju”.

2010 m. vasarą surengtuose vasaros kursuose darbavosi ir savo patirtimi dalinosi gausus būrys VDU dėstytojų, studentų bei kitų institucijų svečių. Plačiau apie vasaros kursus „Refresh in Lithuania“ skaitykite 2010 m. leidinyje.

VDU vasaros kursų globėja Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

Norėdami užsiregistruoti į vasaros kursus ar gauti išsamesnės informacijos, rašykite el. paštu pla@isc.vdu.lt.

Kviečiame žiūrėti Kristijono Jakubsono (k.jakubsonas@vkt.vdu.lt) videoreportažą ir Alvydo Vaitkevičiaus (a.vaitkevicius@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.