Lietuviškų knygų apie Rytų Aziją paroda

Balandžio 7 d. Vytauto Didžiojo universitete prie V. Biržiškos skaityklos (K. Donelaičio g. 52, II a. fojė) atidaroma lietuviškų knygų apie Rytų Azijos šalis paroda. Joje eksponuojamos XX–XXI a. Lietuvoje išleistos knygos lietuvių kalba apie Japoniją, Kiniją, Korėją ir Vietnamą. Parodoje pristatomi Lietuvos autorių darbai apie minėtas šalis bei tų šalių autorių grožinės literatūros vertimai į lietuvių kalbą.

Parodos eksponatai pagal jų išleidimo metus skirstomi į tris grupes: prieškario (1906–1939 m.), sovietmečio (1945–1989 m.) ir nepriklausomybės laikotarpio (nuo 1990 m.) leidinius. Dauguma parodoje eksponuojamų knygų yra iš Azijos studijų centro vadovo Aurelijaus Zyko asmeninės bibliotekos. Paroda veiks iki balandžio pabaigos.

Ši paroda – tai vienas iš šių metų renginių, skirtų VDU Azijos studijų centro įkūrimo dešimtmečiui.
Parodos rengėjai – VDU biblioteka ir Azijos studijų centras.

Plačiau apie parodą kviečiame skaityti čia.

Primename, kad prie V. Biržiškos skaityklos taip pat eksponuojama Danutės Garbauskienės tapybos darbų paroda „Akimirka šalia drugio“.

„Gimiau 1959 m. rudenį. Paaugau, išėjau į mokyklą, ją baigiau. Studijavau prekybos ekonomiką, dirbau įvairius darbus, bet niekada neturėjau laiko nei sąlygų savo svajonei – tapybai. Gyvenimas gražus tuo, kad gali išbandyti įvairias jūras ir marias. Viskam ateina laikas ir pradedi gražiai gyventi. Jaučiu didelį komfortą, nes turiu draugų. Esu laiminga, nes tapau“, – teigia Danutė Garbauskienė. Paroda bus eksponuojama iki balandžio 30 d.