Lietuva stiprina bendradarbiavimą su Izraeliu

Gegužės 5 d. Lietuvos Švietimo mainų paramos fondo (ŠMPF) vadovaujama 12 Lietuvos aukštųjų mokyklų atstovų delegacija, tarp jų ir VDU Tarptautinių ryšių tarnybos atstovės, lankėsi Izraelyje ir dalyvavo tarptautiniame renginyje, siekiant sustiprinti ryšius tarp Izraelio ir Lietuvos aukštojo mokslo institucijų (AMI).

Partnerystė tarp Izraelio ir Lietuvos aukštojo mokslo institucijų

Renginyje buvo aptariamas bendradarbiavimas projektuose, studentų ir personalo mobilumo galimybės, jungtinių studijų perspektyvos, taip pat diskutuojama apie programos „Erasmus+“ tarptautinių galimybių plėtrą ir partnerystę tarp Izraelio ir Lietuvos AMI.

Lietuvos Respublikos ambasadoje Tel Avive buvo surengtas priėmimas, kuriame kartu su ŠMPF ir AMI atstovais dalyvavo ir Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amir Maimon, Lietuvos garbės konsulai Izraelyje, Izraelio Užsienio reikalų ministerijos, Europos delegacijos Tel Avive, Lietuvos išeivių organizacijų bei Izraelio verslo atstovai.

2014 metais atnaujinta programa „Erasmus+“ sudarė Lietuvai daugiau galimybių bendradarbiauti su Europos Sąjungai nepriklausančiomis šalimis švietimo mainų srityje. Kai kurios Lietuvos AMI jau turėjo ryšių su Izraelio universitetais ir kolegijomis, tačiau toks centralizuotas renginys, kuriame buvo aptartos  platesnės bendradarbiavimo galimybės, buvo organizuojamas pirmą kartą.

VDU bendradarbiavimas su Izraelio AMI

VDU bendradarbiavimas su Izraelio AMI pradėtas vykdyti dar 2009 metais, kuomet buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Herclijos tarpdisciplininio centro (IDC) Lauderio valdžios aukštąja mokykla. Šios sutarties dėka nuo 2011 metų studijų mainams į šį universitetą išvyko 11 VDU studentų.

Šių metų kovo mėnesį taip pat pasirašyta „Erasmus+“ sutartis su Haifos universitetu. Numatytas bendradarbiavimas gamtos, humanitarinių ir socialinių mokslų kryptyse. Artimiausiu metu ketinama pasirašyti dar dvi bendradarbiavimo sutartis su Izraelio AMI: Bar-Ilano universitetu ir Negevo Ben-Guriono universitetu politikos mokslų srityje.