Lengvatos mokesčiui už studijas ir bendrabutį

VDU Studentų reikalų tarnyba informuoja, kad spalio 3 d. vykusiame VDU rektorato posėdyje buvo patvirtintos lengvatos mokesčiams už studijas bei apgyvendinimą bendrabučiuose šio semestro metu.

Vadovaudamasis VDU studentų skatinimo, rėmimo ir lengvatų teikimo tvarkos aprašu, rektoratas patvirtino lengvatas studijų mokesčiui, o Studijų prorektorius – apgyvendinimo bendrabutyje mokesčiui.

Lengvata mokesčiui už studijas

Mokesčių už studijas lengvatos 2012-2013 m. m. rudens semestro metu skirtos VDU studentams, neturintiems akademinių skolų, pagal VDU studentų skatinimo, rėmimo ir lengvatų teikimo tvarkos apraše nurodytą prioritetų teikimo tvarką:

• neįgaliems studentams, atsižvelgiant į jų akademinius įvertinimus ir esamą darbingumo lygį;
  • studentams, kuriems iki pilnametystės įstatymų nustatyta tvarka buvo nustatyta globa (rūpyba) arba jų tėvai (turėtas vienintelis iš tėvų) yra mirę;
  • studentams iš daugiavaikių šeimų;
  • studentams, kurių šeimos pajamos vienam asmeniui yra ne didesnės kaip 500 litų, jeigu 2011–2012 m. m. pavasario semestro studijų vidurkis ne mažesnis kaip 8,00.

Mokesčių už studijas lengvatos 2012–2013 m. m. rudens semestre buvo skirtos ir VDU studentams už jų pasiekimus mokslinėje, meninėje, kūrybinėje, sportinėje veikloje ir (ar) aktyvų dalyvavimą visuomeninėje universiteto veikloje.

Universitetas patenkino 134 prašymus (iš 268) suteikti lengvatą mokesčiui už studijas 2012–2013 m. m. rudens semestro metu. Bendra prašymų suma viršijo 152 000 litų.

Sąrašą studentų, kuriems paskirta mokesčio už studijas lengvata, galima rasti VDU intraneto sistemos „FirstClass“ konferencijose „SRT diskusijos“ ir „VDU skelbimai“.

Lengvata mokesčiui už apgyvendinimą bendrabutyje

Lengvatos mokesčiams už apgyvendinimą bendrabutyje 2012–2013 m. m. rudens semestro metu VDU studentams skirtos atsižvelgiant į mokesčio dydį pagal VDU studentų skatinimo, rėmimo ir lengvatų teikimo tvarkos apraše nurodytą prioriteto tvarką:

• neįgaliems studentams ir juos lydintiems asmenims;
  • studentams iš šeimų, kuriose yra 4 ir daugiau vaikų;
  • studentams, kurių šeimos pajamos vienam asmeniui yra ne didesnės kaip 350 litų.

Lengvatos mokesčiui už apgyvendinimą bendrabutyje 2012–2013 m. m. rudens semestro metu buvo skirtos ir VDU studentams, už jų pasiekimus mokslinėje, meninėje, kūrybinėje, sportinėje veikloje ir (ar) aktyvų dalyvavimą visuomeninėje universiteto veikloje.

Iš viso buvo patenkinti 136 (iš 193) prašymai suteikti lengvatą mokesčiui už apgyvendinimą bendrabutyje, jų bendra suma viršijo 59 000 litų.

Sąrašą studentų, kuriems paskirta mokesčio už apgyvendinimą bendrabutyje lengvata, galima rasti VDU intraneto sistemos „FirstClass“ konferencijose „SRT diskusijos“, „Bendrabučiai“ ir „VDU skelbimai“.

Įgyvendindamas socialiai atsakingo universiteto modelį, 2012 metais VDU skyrė virš 525 000 litų lengvatoms mokesčiams už studijas ir apgyvendinimą bendrabutyje.

Studentų reikalų tarnyba