L. Mažylis ir Nepriklausomybės akto paieškų detektyvas

Nuotr. Gintarė Žaltauskaitė

Gegužės 4 d, ketvirtadienį, Baltijos pažangių technologijų institutas kauniečius ir miesto svečius kviečia į „Café Scientifique“ diskusiją, kurios pranešėjas – VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Viešojo administravimo katedros profesorius Liudas Mažylis – kvies padiskutuoti apie Lietuvos Nepriklausomybės aktą ir ateityje dar laukiančius atradimus.

Dar šių metų kovo mėnesio pradžioje buvo manoma, kad Lietuvos Nepriklausomybės aktas yra dingęs. Tačiau artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui ir sukant galvas, kaip geriau jį pažymėti, profesorius Liudas Mažylis, vadovaudamasis istorikų tyrimų duomenimis ir kolekcionieriaus nuojauta, įvykdė tai, kas, rodos, buvo neįmanoma – rado taip ilgai dingusiu laikytą Lietuvos Nepriklausomybės aktą. Gero humoro nestokojantis profesorius taip tikėjo savo tyrimo sėkme, kad labiau nuogąstavo, jog paskelbus žinią balandžio 1-ąją – Melagių dieną – niekas į ją nežiūrės rimtai. Visgi, viskas baigėsi laimingai, o prof. dr. Liudas Mažylis įėjo į Lietuvos istoriją, kaip Lietuvos Nepriklausomybės akto atradėjas.

Diskusijos metu vakaro pranešėjas su klausytojais pasidalins savo sėkmės istorija, papasakos apie sunkumus, su kuriais teko susidurti beieškant Lietuvai itin svarbaus dokumento, taip pat apžvelgs Lietuvos relikvijų kolekcijos papildymo perspektyvas. Kartu su profesoriumi pamėginsime įminti mįslę: kur slepiasi Vytauto karūna?

Renginys skirtas visiems, besidomintiems Lietuvos istorija ir ne tik.

Renginio laikas: 2017 m. gegužės 4 d., 18 val.

Renginio vieta: Kavinė-knygynas „Knygų ministerija“, Laisvės al. 29, Kaunas.

Renginys nemokamas.

Ši diskusija yra Baltijos pažangių technologijų instituto renginių ciklo „Café Scientifique diskusijos“ dalis. Šie renginiai skirti visiems bendrauti mėgstantiems ir mokslu kasdienybėje besidomintiems žmonėms. Tai – neformalios diskusijos kartu su žinomais Lietuvos mokslininkais ir entuziastingais tyrėjais, kurie yra pasirengę savo žiniomis dalintis su visuomene, o apie mokslą kalbėti įdomiai ir suprantamai kiekvienam. Diskusijos rengiamos įgyvendinant projektą „Nacionalinės mokslo populiarinimo sistemos plėtra ir įgyvendinimas“.