L. Katkaus kūrybinio rašymo seminaras „Rašyti kaip K“

VDU Vokiečių ir prancūzų filologijos katedra, bendradarbiaudama su Menų fakultetu, kviečia visus norinčius rašyti ar jau rašančius studentus, besidominčius fantastika, grotesku ir Franzu Kafka, dalyvauti Lauryno Katkaus vedamame kūrybinio rašymo seminare „Rašyti kaip K“, kuris vyks lapkričio 7–11 d. Vytauto Didžiojo universitete. Tai dalis tarptautinio VDU projekto „KafkART. Tarpmedialūs susitikimai“, kuris vyks spalio 19–lapkričio 12 d.

Šio kūrybinio rašymo seminaro idėja – atsispyrus nuo F. Kafkos tekstų, sukurti neįprastus fantastiškus, groteskiškus pasakojimus lietuvių kalba ir taip praturtinti lietuvių literatūroje ganėtinai primirštą sritį. Vabzdžiu virtęs Gregoras – jau klasika. Dabartis laukia nuostabesnių nutikimų!

Kūrybinio rašymo seminaro metu sukurtų ir vertinimo komisijos atrinktų tekstų vieši skaitymai vyks lapkričio 12 d. VDU menų galerijoje „101“, per parodos „F. Kafka šiuolaikiniuose menuose“ uždarymą. Visiems dalyviams bus įteikti seminaro dalyvio pažymėjimai. Geriausių kūrinių autoriai bus apdovanoti prizais, o patys kūriniai – išversti į vokiečių kalbą, be to, juos numatoma publikuoti.

Šio kūrybinio seminaro dalyviams iš kitų Lietuvos miestų Vytauto Didžiojo universitetas lapkričio 7–12 dienomis suteiks nemokamą apgyvendinimą.

Kūrybinio rašymo seminaro dalyvių laukia bendra vakarienė, galimybė dalyvauti kituose projekto renginiuose: rašytojo Marko Zingerio literatūrinių skaitymų popietėje, kviestinio svečio iš Vokietijos paskaitoje apie F. Kafką, vokiečių filologijos studentų kafkiškame teatro vakare.

Visų norinčiųjų dalyvauti organizatoriai prašo iki spalio 25 d. atsiųsti motyvacinį laišką (1 psl.), jame nurodyti vardą ir pavardę, instituciją, specialybę, kursą, telefoną, el. pašto adresą, ar reikės apgyvendinimo, taip pat parašyti, kodėl norite dalyvauti seminare, kuo Jums įdomi F. Kafkos kūryba. Savo kūrybos pavyzdžių siųsti nereikia. Atrinktus kandidatus organizatoriai informuos el. paštu. Motyvacinį laišką siųsti el. paštu l.uzukauskaite@hmf.vdu.lt.