Kviečiame palaikyti VDU krepšinio komandą!

Daugkartiniai LSKL, Europos universitetų čempionato bei žaidynių nugalėtojai VDU krepšininkai dalyvauja 15-ame LSKL sezone, siekdami jau vienuolikto lygos čempionų titulo.

2012–2013 m. Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) sezono metu, spalio-lapkričio mėnesį, VDU krepšininkai žaidžia šias rungtynes:

Spalio 15 d. KTU – VDU 18.30 val. KTU sporto salė Radvilėnų pl. 19, Kaunas
Spalio 22 d. LEU – VDU 18.30 val. LEU sporto salė Studentų g. 39, Vilnius
Spalio 29 d. VDU – LSU 18.30 val. VDU sporto salė Draugystės g. 19, Kaunas
Lapkričio 5 d. VU – VDU 19.15 val. VU sporto salė Saulėtekio g. 2, Vilnius
Lapkričio 12 d. VDU – ŠU 19.30 val. VDU sporto salė Draugystės g. 19, Kaunas
Lapkričio 19 d. VDU – KU 18.30 val. VDU sporto salė Draugystės g. 19, Kaunas
Lapkričio 26 d. MRU – VDU 18.30 val. MRU sporto salė Ateities pl. 20, Vilnius

Šių metų LSKL vaikinų I-os grupės čempionate dalyvauja devynios aukštosios mokyklos: VDU, MRU, KU, ŠU, LSU (LKKA), VU, KTU, VGTU ir LEU. Šių universitetų krepšinio komandos čempionato reguliariajame sezone tarpusavyje sužais po dvejas rungtynes (išvykoje ir namuose). Kaip ir pernai, į finalinį varžybų etapą pateks pirmąsias keturias vietas užėmusios komandos. Toks čempionato vykdymo formatas pasiteisina, komandos visose rungtynėse turi kovoti netausodamos jėgų, reikšminga tampa ne tik kiekviena pergalė, bet ir įmesti bei į savo krepšį praleisti taškai.

VDU komanda jubiliejinį LSKL čempionatą pradeda iš pagrindų atsinaujinusi. Preliminarioje žaidėjų registracijos paraiškoje daugiau nei pusę ekipos sudaro nauji krepšininkai, kurie pirmą kartą vilki studentų komandos sportinę aprangą. Šiame sezone universitetui nebeatstovaus pastaruosius ketverius metus komandą į pergales vedę, studijas baigę krepšininkai Povilas Butkevičius, Marius Valukonis, Adas Juškevičius bei į užsienį išvykę Šarūnas Vasiliauskas ir Ernestas Ežerskis. Jų vietas bandys užimti kylančios Lietuvos krepšinio žvaigždės, šalies jaunimo rinktinės žaidėjai Artūras Gudaitis, Paulius Vaitiekūnas, Tauras Jogėla, Vaidas Kariniauskas.

Smarkiai pasikeitusi sudėtis krepšininkams nesutrukdė pasiekti pergalės pirmosiose rungtynėse prieš VGTU. Pirmojoje rungtynių pusėje VDU komandai nesisekė įgyti didesnio pranašumo – po pirmojo kėlinio ji pirmavo tik šešiais taškais (19:13), o antrajame atitrūkti neleido didelis klaidų skaičius (iš viso – 25). Po pirmųjų dviejų kėlinių VDU pirmavo 42:32.

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštėje pasikeitė: VDU pradėjo po truputį didinti savo pranašumą ir, prieš paskutinį kėlinį, susikrovė įspūdingą persvarą – 69:49. Spurto 19:0 dėka niekam nebeliko abejonių dėl rungtynių nugalėtojo: ketvirtojo kėlinio pradžioje VDU jau pirmavo 78:49. Likusios minutės buvo tik formalumas ir VDU šventė pergalę rezultatu 89:64.

Komandos vyr. treneris Arūnas Juknevičius rezultatą vertino atsargiai. „Sudėtinga apie save spręsti iš pirmųjų rungtynių, juolab kad VGTU šiemet pasikeitęs, nesurinko geriausios sudėties. Kita vertus, ir mūsų komanda šiemet atjaunėjusi, šiandien buvo net devyni pirmo ir antro kurso studentai“.

Tačiau treneris pabrėžė, kad didelis pirmakursių būrys universitete skatins žaidėjus stengtis dar labiau, bus siekiama laimėti visas varžybas: „Galbūt šiemet teks labiau pakovoti, bus sudėtingiau, tačiau jokiu būdu neketiname atiduoti aukso medalių. Darysime viską, kad jie vėl sužibtų ant mūsų krūtinių“, – neslėpdamas ambicijų kalbėjo VDU strategas. Tikimasi, kad sezono metu prie komandos galės prisidėti ir Lietuvos krepšinio lygoje žaidžiantys VDU studentai.

Pasak VDU vaikinų krepšinio komandos vadovo Vlado Juknevičiaus, šiuo metu komandoje vyksta kartų kaita: „Keičiantis žaidėjams, ypač kai komandą palieka jos lyderiai, sudėtinga išlaikyti aukštus sportinius pasiekimus. Per netrumpą studentų krepšinio lygos gyvavimo laikotarpį teko ne kartą stebėti, kaip vieno ar kito universiteto komanda vienais metais žaidžia čempionato finale, kitais metais – deda visas pastangas, kad neužimtų paskutinės vietos. Na, nemanau, kad VDU komandai grėstų kažkas panašaus. Turime dar pakankamai vyresnių kursų žaidėjų, šiais metais įstojo perspektyvių pirmakursių krepšininkų, kurie sėkmingai galėtų pakeisti universitetą baigusius sportininkus. Todėl ir neketiname atsisakyti pačių aukščiausių tikslų šiame jubiliejiniame LSKL čempionate, nors juos įgyvendinti gali būti nelengva“, – sakė V. Juknevičius.

VDU komanda kviečia visus apsilankyti LSKL vykstančiose varžybose ir laukia kaip visuomet šilto palaikymo.

Universiteto pastatuose taip pat platinamos specialios skrajutės: sezono metu ant jų rinkdami specialius nedidelius VDU antspaudus, galite laimėti komandos prizus. Praėjusių metų nugalėtojos gavo VDU krepšinio komandos marškinėlius su visų žaidėjų parašais – V. Čižausko, E. Ulanovo, M. Kupšo ir kitų.

Pirmosios treniruotės galeriją galima rasti VDU krepšinio komandos „Facebook“ puslapyje. Daugiau informacijos ieškokite komandos tinklalapyje.

LSKL vaikinų grupės 2012–2013 m. sezono tvarkaraštis