Kviečia tapti Jaunimo Europos komandos nariais

37527 1

Europos komisijos atstovybė Lietuvoje ieško jaunų Europos Sąjungos (ES) žinovų, kurie, pasitelkę įdomią bei interaktyvią formą,  norėtų padėti informuoti Lietuvos jaunimą apie ES ir jos politiką.

Jaunimo Europos komanda – tai jaunų žmonių, pajėgių gyvai pristatyti ES temas, tinklas. Jaunimo Europos komandos tikslas yra padėti kitiems jauniems žmonėms suprasti, kaip veikia Europos Sąjunga ir kaip ji daro įtaką mūsų gyvenimui. Jaunimo komandos nariai gali būti 16–25 metų amžiaus studentai arba vyresniųjų klasių mokiniai, besidomintys ES veikla ir sugebantys savo žinias perteikti kitiems.

Tapę Europos komandos nariais, būsite kviečiami moderuoti diskusijas, skaityti pranešimus renginiuose ar konferencijose, organizuoti vaidmenų žaidimus ir pan.

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kvies jus į koordinacinius susitikimus, galėsite dalyvauti mokomuosiuose seminaruose, jums bus suteikiamos pagalbinės komunikacijos priemonės.

Jaunosios Europos komandos narių teminės sritys:

Jaunosios Europos komandos nariai turėtų gerai išmanyti ar būti pasirengę įsigilinti į bent vieną šių sričių:
– Europos integracijos istorija
– Lietuvos stojimas į ES ir narystės pasekmės
– Europos Sąjungos institucijos
– Europos ateitis (pvz., Lisabonos sutarties atnešamos permainos)
– Klimato kaita ir energetika
– Jaunimo galimybės Europos Sąjungoje (laisvas asmenų judėjimas, kultūra, švietimas)
– Euras
– Europos Sąjungos vaidmuo pasaulyje

Priėmimo į Europos komandą kriterijai:

– komunikavimo įgūdžiai: gebėjimas aiškiai perduoti informaciją įvairioms tikslinėms grupėms;
– geros žinios apie bent vieną iš išvardytų teminių sričių;
– geros anglų arba prancūzų, arba vokiečių kalbos žinios.

Atrenkant komandos narius bus atsižvelgta, kad būtų vienodai atstovaujamos lytys, amžiaus grupės ir šalies regionai.

Administracinės procedūros

Su komandos nariais bus pasirašomas susitarimas, kuriame bus nurodytas narystės komandoje laikotarpis, misija ir užduotys. Narystė Europos komandoje neturėtų tęstis ilgiau nei 3 metai. Jaunimo Europos komandos nariams pagal galimybes bus apmokamos kelionės ar apgyvendinimo išlaidos renginiuose, į kuriuos Jaunimo Europos komandos narius kvies Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Jei susidomėjote šia galimybe, siųskite savo gyvenimo aprašymą ir motyvacinį laišką Alinai Stalbovskajai iki 2009 metų spalio 30 dienos.

Kontaktai:
El. paštas: alina.stalbovskaja@ec.europa.eu