Kviečia į japoniškos kultūros popietę

1076

VDU Azijos studijų centras kartu su Rytų kultūros studija „Wudang Tao“ sausio 17 d., penktadienį, 16 val. visus kviečia į japoniškos kultūros popietę – kimono demonstraciją bei arbatos ceremoniją, kuri vyks „Wudang Tao“ studijoje (P. Kalpoko g. 1-26).

Renginius pristatys jų organizatorė Japonijos ambasados darbuotoja Haruka Seto. Penktadienio popietę susirinkusieji  ne tik galės stebėti japonų tradicinės estetikos pavyzdžių vyksmą, bet ir bus išsamiai supažindinti tiek su tradicine japonų apranga, tiek su arbatos gėrimo ceremonija. Renginys truks apie pusantros valandos, o po jo visi norintys galės pasivaišinti čia pat pagaminta arbata.

Haruka Seto – ne vienerius metus Lietuvoje gyvenanti japonė, kuri puikiai išmano japonų tradicijas, kadangi pati jų tiesiogiai mokėsi iš savo mamos bei močiutės. Tai, ką atėjusieji išvys „Wudang Tao“ studijoje, yra tik dalelė itin smulkiai reglamentuojamų procedūrų; vien arbatos gėrimas turi per 1000 taisyklių. Tad papildomi žinovės Haruka Seto komentarai padės kaip įmanoma geriau prisijungti prie šių filosofijos bei susikaupimo kupinų ceremonijų.

Kimono demonstracija bei arbatos gėrimo ceremonija yra renginių ciklo „Žaliojo žirgo žingsniai“, skirto naujųjų mėnulio metų sutikimui, dalis. Renginys organizuojamas padedant Japonijos ambasadai Lietuvoje.

Renginio programa

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.