Kviečia diskutuoti apie žmogaus teises ir neįgalumą

VDU kviečia praktikus, mokslininkus, studentus ir visus susidomėjusius dalyvauti apskritojo stalo diskusijoje „Human Rights and Disability: Between Choice and Control“ („Žmogaus teisės ir neįgalumas: tarp pasirinkimo ir valdymo“). Renginys vyks spalio 21 d. 13 val. VDU III-iuose rūmuose (K. Donelaičio g. 52–410).

Kadangi Neįgaliųjų teisių konvencija (2006 m.) pabrėžia, jog neįgalieji turi išnaudoti visas žmogaus teises ir laisves taip pat, kaip ir visi kiti piliečiai, susitikime bus siekiama aptarti neįgalumo ir žmogaus teisių klausimus skirtinguose kontekstuose. Pavyzdžiui, keletas skirtingų neįgalumo modelių bus aptarti žvelgiant iš skandinaviškos, britiškos ir lietuviškos perspektyvos. Taip pat bus išanalizuoti sąryšiai tarp pritaikymo neįgaliesiems, neįgaliųjų judėjimo ir privačių rinkų. Ypatingas dėmesys bus skiriamas neįgalumo tyrimams, etikai ir metodams.

Visų disciplinų praktikai, mokslininkai ir magistrantūros studentai kviečiami dalyvauti ir pristatyti savo profesionalią ar akademinę patirtį neįgalumo bei žmogaus teisių srityje.

Renginio kalbos – anglų ir lietuvių.

Dalyvauti kviečiami visi, kuriuos domina diskusijos tema. Norintys dalyvauti prašomi užsiregistruoti siunčiant el. laiškus Robertai Motiečienei (r.motieciene@sgi.vdu.lt). Jei norėsite skaityti pranešimą, atsiųskite jo santrauką. Registracija vyksta ir santraukos priimamos iki spalio 7 d.

Dėl pritaikymo neįgaliesiems galimybių dalyviai taip pat kviečiami kreiptis į Robertą Motiečienę.