Kūrybingumas ir inovacijos muzikos švietime

Kovo 16-19 dienomis Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (Gedimino pr. 42, Vilnius) vyks Europos muzikos mokyklų asociacijos konferencija „Looking for the Unexpected: Creativity and Innovation in Music Education“, kurią organizuoja VDU ir visos kitos Lietuvos aukštosios mokyklos, kuriose yra ruošiami muzikos mokytojai.

Tai yra pati didžiausia konferencija Lietuvoje, skirta daugiausia meno mokytojams ir dėstytojams. Keturių dienų programoje numatomos diskusijos, pranešimai, pristatymai, dirbtuvės, koncertai.

Tarp pagrindinių konferencijos temų – kūrybingumo koncepcijos, kūrybingi tyrimų metodai, kūrybingas ir kūrybiškumą skatinantis mokymas, inovacijos muzikos švietime, kūrybingos iniciatyvos Europos mokyklose, menų integravimas, ryšiai ir bendradarbiavimas su kūrybinėmis industrijomis ir t. t.

Kūrybingumo sąvoka XXI a. tapo išskirtinai svarbi, tačiau ji suvokiama skirtingai arba miglotai, kai kūrybingumas tampa švietimo tikslu. Konferencijoje siekiama apsikeisti idėjomis apie šią sąvoką, pasidalinti gerosiomis praktikomis skatinant kūrybingumą įvairiuose kontekstuose ir suformuoti pasiūlymus galimiems tyrimams ar inovatyviems projektams.

Konferencijos programa

Konferencijos skrajutė