KŪRYBA / Žmogus – kasdienybės aktorius

2081

Veidas, pasak filosofų, yra tai, kas simbolizuoja žmogų, kas jį išduoda. Kaukė yra tai, kas žmogų slepia. Veidas atveria begalybę, glūdinčią ribotame žmoguje. Tai – pati nuogiausia žmogaus dalis. Veidas nuolat atviras kitų žvilgsniams. Veidas pabąla iš pykčio, parausta iš gėdos, susijaudinimo ar drovumo. Todėl savo spintoje turėk kuo didesnę kaukių kolekciją.

VDU absolventas Marius Tavoras, marius.tavoras@gmail.com

Galbūt pirmadienį norėsi būti nuoširdus, geras klausytojas, draugiškas, pritariantis bet kokiai nuomonei. Tuomet rinkis įsiteikimo kaukę. Tau įgrįso pataikauti kitiems? Antradienį rinkis  bauginančią kaukę, kad gebėtum atrodyti rūstus, nepalaužiamas, tiesiog siekiantis šiurkštaus dominavimo. Tokia kaukė tau padės atsikratyti ne tik nepageidaujamų draugų, bet ir pirmadienio prielipų, kurie tiesiog norėjo pasiguosti.

Jei nusibodo būti itin „kietam“, trečiadienį gali užsidėti kenčiančio žmogaus kaukę. Nepamiršk, jog šalia kaukės tau prireiks sadomazochizmo elementų: pjaustymosi, deginimosi, kūno skutinėjimosi, savižudybės imitavimo. Taip gebėsi sukelti skausmą ne tik sau, bet ir savo artimiesiems.

Gal ketvirtadienį nusprendei, kad užteks aplinkinius kankinti, o gal tiesiog nebeliko nė vienos sveikos kūno vietos? Nebandyk rinktis pavyzdingo žmogaus kaukės – niekas tavim nepatikės. Geriau ją pasilik penktadieniui – šiandien susirask savęs aukštinimo kaukę, juk taip galėsi pasirodyti esantis kompetentingas vienoje ar kitoje srityje. Pastarąją pasirink pagal tai, kokiai žmonių grupei nori įsiteikti. Ši kaukė padės aplinkiniams pamiršti tavo trečiadienio išdaigas. Penktadienis – tinkamiausia diena  pavyzdžio kaukei – juk tavo tikslas – demonstruoti dorumą, pasišventimą ar net šventuoliškumą.  Na,  o savaitgalį – pabūk savimi! 

Spintoje, be kaukių, būtinai turi būti ir kitų įvaizdžio konstravimo elementų. Juk nuoširdus, geras klausytojas, draugiškas, pritariantis bet kokiai nuomonei žmogus, nedėvės treningų „su trim juostelėm“ ir nuostabaus „Žebenkšties“ alaus aromato burnos gaiviklio kvapu nedrėbtels: „Ar tu mane gerbi?“

Kiekviena kaukė turi savo aprangos kodą. Įsiteikimo kaukė reikalauja bent jau inteligentiškos išvaizdos. Nepakenks dėvėti akinius – jie suteikia solidumo. Pastarųjų nepamiršk nusiimti antradienį, kuomet naudosi bauginančią kaukę. Koks iš tavęs „kietuolis“, jei nešioji akinius ir dar ilgus plaukus? Kur matei nors vieną akiniuotą ilgaplaukį kovinio filmo herojų ar Prezidentės apsaugininką? Nepamiršk odinės striukės, šveicariško laikrodžio, prabangaus automobilio ir seksualios ilgakojės šalia savęs. Tiesa, jei tokie įvaizdžio elementai tau neįkandami, teks pasitenkinti variantu „B“ : sportinė apranga su užrašu „Puna“ ar „Adibas“, laikrodis „Made in China“, 10 metų senumo vokiškos kokybės automobilis ir tik tau vienam graži panelė šalia tavęs. 

Jau minėtas variantas „B“ labiau reikalauja kentėjimo kaukės. Juk tu turi dėl ko kentėti ir ko reikalauti – kur mano prabangus automobilis, kur mano nepriekaištingo gyvenimo sąlygos?! Kaip minėjau, ši kaukė neatsiejama nuo sadomazochizmo. Per kančias – į žvaigždes. Jei mintis apie savęs žalojimus tavęs nežavi – gali pasirinti mažiau skausmingus, bet ne ką mažiau pavojingus elementus – alkoholizmą, kvaišalus, palaidą gyvenimo būdą ir pan. Motyvuodamas savo širdies skausmu ir aplinkinių supratimo trūkumu.   

Į tavo kentėjimus niekas nebekreipia dėmesio arba pats nusprendei baigti kvailioti ir išaukštinti savo kompetencijas, kad galėtum susigrąžinti pirmadienio pagarbą?  Prisimink tai, kas tau yra svarbu, susidaryk SSGG lentelę ir pirmyn! Nepamiršk visur kišti savo nuomonės ir puikaus inteligentiško įvaizdžio. Na, o jau penktadienį būk pavyzdys visiems – gal tave pastebės ir pakvies į kokį vakarėlį, kur galėsi nemokamai pavalgyti, o jei pasiseks, ir permiegoti… 

Deja, kartais protas ir širdis susipyksta – tada kyla konfliktas tarp tikrojo tavo veido ir įvaizdžio, kurį nori sukurti.  Ką daryti tada? Ar įsitraukęs į kaukių madas sugebėsi jas išmesti? Juk ateis diena, kai norėsi parodyti savo tikrąjį veidą, kurį visą laiką slėpei po kauke. Tuomet gyvenimas be kaukės taps sudėtingas, nepatirtas ir reikalaujantis daug jėgų.  Išmetus kaukes, veidas pabals iš pykčio, paraus iš gėdos, susijaudinimo ar drovumo, bet gal kažkam jis bus pats mieliausias pasaulyje…

VDU.lt redakcija ištrina neetiškus komentarus. Kviečiame apie juos pranešti paspaudus netinkamo komentaro ikoną arba el. paštu webmaster@vkt.vdu.lt. Iš anksto dėkojame!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.