„Kultūriniai vakarai“ atsisveikina iki pavasario

VDU Tarptautinių ryšių tarnyba ir ne pelno siekianti studentų organizacija ESN VMU (Erasmus Student Network Vytautas Magnus University) sėkmingai baigė prieš pusantrų metų inicijuoto projekto „Kultūriniai vakarai“ (angl. Cultural Nights) semestrą.

Pirmąjį semestrą kvietęs statyti tiltus, o ne sienas („Build Bridges Not Walls“), antrojo sezono metu rinkęs pasaulio dėlionę („Puzzle of the World“), šį rudenį projektas kvietė į pažintinę kulinarinę ir konditerinę kelionę („Taste the Culture“), ragindamas ragauti ir mėgautis tradiciniais šalių atstovų gamintais užkandžiais. Vytauto Didžiojo universitete vis gausėjant užsienio studentų, atvykstančių bakalauro, magistrantūros, „LLP/Erasmus“ ir dvišalių mainų studijoms, 2012-2013 m. m. rudens semestro metu projektas pristatė net 28 skirtingas pasaulio kultūras.

Australiški pyragaičiai (angl. lamington) ar azerbaidžaniečių dolma, čekiškas obuolių štrudelis greta turkiško poğaca viliojo „Kultūrinių vakarų“ lankytojus kiekvieną ketvirtadienio vakarą burtis jaukiame „Punto Jazz Club“. Renginio organizatoriai džiaugėsi VDU užsienio studentų įsitraukimu, kitų Kauno aukštųjų mokyklų užsienio studentų gausa ir „Kultūrinių vakarų“ sėkme. Pasak organizatorių, šie renginiai suteikia galimybę ne tik susipažinti su kiekvieną kartą vis kita ir visada ypatinga šalimi, susitikti su senais bičiuliais, bet ir susirasti naujų.

Anot argentiniečio Neil Mac Lean, kuris atvyko studijuoti VDU iš Ispanijos, „Kultūriniai vakarai“ suteikė puikią progą atpažinti kiekvieną į VDU atvykusį studentą kaip tam tikros kultūros atstovą. „Su jais gyvendamas ar bendraudamas, tu nekreipi dėmesio, ar tai pakistanietis, ar australas, ar bet kurios kitos šalies atstovas“, – teigė studentas. Vaikinas sutiko, jog tai įdomus ir naudingas projektas, skatinantis bendravimą ir bendradarbiavimą tarp VDU bendruomenės narių, čia veikiančių jaunimo organizacijų bei pačių laikinai viešinčių studentų.

„Kultūriniai vakarai“ tapo ne tik gražia tradicija VDU, bet ir buvo įvertintas kaip geriausias organizacijos „Erasmus Student Network“ Lietuvos projektas 2012 m. bei geriausias projektas visame „ESN“ tinkle, kurį sudaro 424 sekcijos 36-iose skirtingose pasaulio šalyse. Pavasarį „Kultūriniai vakarai“ grįš atsinaujinę ir vėl kvies visus susidomėjusius apkeliauti pasaulį ir pažinti kitas kultūras.

„Kultūrinių vakarų“ plakatas