Konstitucinių teismų teisėjai lankėsi VDU

Birželio 5 dieną universitete svečiavosi Lietuvos ir Latvijos konstitucinių teismų teisėjai. Susitikime su VDU rektoriumi prof. Zigmu Lydeka ir Teisės fakulteto dekane prof. dr. Julija Kiršiene buvo diskutuojama apie aukštojo mokslo reikšmę valstybės gyvenime.

Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo pirmininkas Romualdas Kęstutis Urbaitis džiaugėsi galimybe svečiams iš Latvijos parodyti įžymiąją tarpukario Lietuvos ir vieną pagrindinių šio meto Lietuvos aukštųjų mokyklų. Teisėjas pažymėjo, kad Konstitucinis Teismas savo doktrinoje yra skyręs daug dėmesio aukštojo mokslo studijoms.

VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka, pristatydamas VDU istoriją, pastebėjo, kad Lietuvos valstybės ir Vytauto Didžiojo universiteto istorija labai panaši: universiteto įkūrimas, uždarymas, emigracijos procesai, atkūrimas – visus šiuos procesus atkartojo ir Lietuvos valstybė. „Džiaugiuosi, kad universitetas tiek tarpukariu, tiek ir dabar atlieka labai svarbią žmonių sutelkimo funkciją“, – sakė rektorius.

Teisės fakulteto dekanė prof. dr. Julija Kiršienė svečiams priminė fakulteto istoriją. Ji pažymėjo, kad VDU rektorius Mykolas Romeris yra prisidėjęs prie LR Konstitucinio Teismo įkūrimo. „Jis, būdamas konstitucinės teisės dėstytoju tarpukario Lietuvoje, iškėlė idėją, kad Lietuvoje yra būtinas konstitucinis teismas“, – teigė prof. dr. J. Kiršienė.

Latvijos Respublikos Konstitucinio Teismo pirmininkas Gunārs Kūtris džiaugėsi, kad jų vizitas Lietuvoje prasidėjo institucijoje, kurioje rengiami teisininkai. Teisėjas palinkėjo dėstytojams, kad jie studentams perduotų ne tik teisės žinias, bet ir teisės dvasią, – o tai, jo nuomone, esąs pats sunkiausias darbas.

Šiuo susitikimu teisėjų vizitas Kaune nesibaigė – birželio 6-7 dienomis jie dalyvaus kasmetinėje dvišalėje Lietuvos ir Latvijos konstitucinių teismų teisėjų konferencijoje.

Latvijos ir Lietuvos konstitucinių teismų teisėjai bendradarbiauja ir rengia susitikimus nuo 1998 m.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.