Konkursas studijoms užsienyje pagal dvišalius mainus

Dėmesio – pratęsiamas laikotarpis, iki kada galima pildyti atrankos anketas 2012–2013 m. m. pavasario semestro studijoms užsienio universitetuose pagal VDU dvišalio bendradarbiavimo sutartis. Dokumentai laukiami iki spalio 22 d.

Atrankoje dalyvauti gali studentai, kurie:

• studijuoja bakalauro arba magistrantūros studijų programoje;
  • gerai mokosi (pastarųjų mokslo metų vidurkis ne mažesnis nei 8);
  • neturi akademinių skolų;
  • suderino studijų programą su fakulteto tarptautinių programų koordinatoriumi.

Dalyviai prašomi registruotis internete adresu http://trtdb.vdu.lt ir užpildyti atrankos anketą dvišalių mainų skiltyje iki spalio 22 d. (anketas galima pildyti tik elektroniniu būdu). Studentai kviečiami išsirinkti juos priimsiančią užsienio aukštojo mokslo instituciją,  pasirašiusią dvišalio bendradarbiavimo sutartį su VDU. Universitetų sąrašas

Prie užpildytos anketos taip pat reikia pridėti šiuos dokumentus:

• gyvenimo aprašymą (CV);
  • skaitmeninę nuotrauką;
  • pažymių išklotinę (galima gauti Akademinių reikalų tarnyboje, adresu Laisvės al. 53–201, arba „FirstClass“ skiltyje „Studentų savitarna“ / „Studijų rezultatai“).
  • anglų arba atitinkamos užsienio kalbos mokėjimą patvirtinantį dokumentą (reikalaujamas anglų kalbos lygis – B2; norintiems studijuoti Rusijos universitetuose – B1 rusų kalbos lygis).  Studentai, kurie mokėsi anglų ar rusų k. VDU, pažymą gali gauti Užsienio kalbų institute (K. Donelaičio g. 52–603).

Prieš pasirinkdami užsienio universitetą, dalyviai prašomi peržiūrėti jo siūlomų kursų aprašus ir įsitikinti, kad programa užsienyje atitiks jų studijas VDU. Studentai, norintys dalyvauti atrankoje, kviečiami kreiptis į savo fakulteto tarptautinių programų koordinatorių ir išsirinkti užsienio universitetą, kuris atitiktų pasirinktą studijų programą Vytauto Didžiojo universitete.

Stipendijos dydis priklauso nuo studijų laikotarpio ir šalies, kurią studentas (-ė) pasirenka studijoms:

• Mainų programų stipendija iki 1400 Lt/mėn. – Izraelis, Japonija, Jungtinės Amerikos Valstijos, Kinija, Pakistanas, Pietų Korėja, Taivanas.
  • Mainų programų stipendija iki 1200 Lt/mėn. – Kazachstanas, Rusija.
  • Mainų programų stipendija iki 860 Lt/mėn. – Latvija.

Negavus VDU Mainų programų stipendijos, motyvuoti studentai gali vykti ir savo lėšomis.

Daugiau informacijos teikia fakultetai ir Tarptautinių ryšių tarnyba:

• Tarptautinių ryšių tarnyba
  • AdresasS. Daukanto g. 27–308