Konkursas dalyvauti ES projekte Ispanijoje

Vytauto Didžiojo universitetas kartu su Mačeratos miesto savivaldybe (Italija), Oviedo universitetu (Ispanija), Padujos ir Triento universitetais (Italija), Korko universitetu (Airija), Budapešto universitetu (Vengrija) bei Vestfalijos universitetu (Vokietija) vykdo Europos komisijos finansuojamą projektą „Walls and Integration“ (562858-CITIZ-1-2015-1-IT-CITIZ-REMEM). Projektas, kuris prasidėjo 2015 m. spalį ir baigsis 2017 m. balandį,  vyksta Europos Sąjungos programos „Europa piliečiams“ rėmuose.

Apie projektą „Walls and Integration“

Atsižvelgdamas į bendrąsias „Europos piliečiams“ gaires 2016 metams projektas „Walls and Integration“ siekia stimuliuoti Europos gyventojų kolektyvinę atmintį ir sustiprinti jaunųjų kartų socialinių ir istorinių-politinių pokyčių, lydėjusių Europos vienijimosi procesą, supratimą. Dėmesys sutelkiamas į gilią simbolinę reikšmę turintį – 1950 – 1979 m. laikotarpį. 1950 m. susikūrė pirmasis Europos bendrijos branduolys, nuo kurio vystėsi Europos Sąjunga. 1979-ieji metai įamžino naują etapą, kai piliečiai turėjo pirmą kartą galimybę išrinkti savo atstovus į Europos parlamentą. Nors iki pat 1989 m. Europa liko padalyta į dvi ideologiškai priešiškas dalis, tačiau minėtas laikotarpis sutapo su dideliais socialiniais ir politiniais pokyčiais abiejose padalyto Senojo žemyno pusėse.

Projektas siekia tirti, kaip nepaisant sienų ir abipusio ideologinio priešiškumo tiek Vidurio Rytų, tiek Vakarų Europos visuomenės išgyveno gilius pokyčius, kuriuos galima laikyti neformalia Europos visuomenės integracijos pradžia. Nors sienos ir ideologijos palėtino jų sklaidą, tačiau jos nebuvo pajėgios visiškai sutramdyti madų, socialinių tendencijų, jaunimo kultūrų, žodžiu, konsumpcijos kultūros pradų įsišaknijimo komunistinėje Europoje.

PROJEKTO „WAI“ KONKURSAS

1950 – 1979 m. laikotarpiui, kaip socialinių pokyčių metui, apmąstyti visuomenė yra kviečiama dalyvauti konkurse. Konkursą laimėjusiam asmeniui bus užtikrinta galimybė dalyvauti baigiamojoje projekto „Walls and Integration“ konferencijoje Oviedo mieste (Ispanija) 2017 m. pavasarį.

Dalyvavimo taisyklės

Konkurse norėsiantys dalyvauti asmenys yra kviečiami tapti XX a. 8–ojo ir 9–ojo dešimtmečių Lietuvos TSR jaunimo kultūros „atradėjais“ per savo šeimos narių atmintį. Jie turi išsirinkti iki 5 savo tėvų / šeimos nuotraukų arba / ir vizualinę medžiaga, kuri, jų supratimu, geriausiai liudija apie minėto laikotarpio jaunimo kultūrą, išgyvenimus, socialinius pokyčius, įvykusius tarybų Lietuvoje, trumpu rašiniu (iki 2 psl., t.y. iki 650 žodžių) pagrįsti savo pasirinkimą.

Nuotraukos turės būti nuskenuotos (min. rezoliucija 300 dpi). Failai turi būti atsiųsti viename aplanke (WinRAR, Zip) el.p. adresais griphusrex@yahoo.it ir a.griffante@pmdf.vdu.lt iki vasario 28 d.

Bus apdovanotas darbas, kuris sugebės originaliausiai perteikti tuometinės lietuvių jaunimo kultūros savybes, jų svarba visuomenės pokyčiams. Konkurso rezultatai bus paskelbti 2017 m. kovo pradžioje.

Daugiau informacijos el. p. adresu: griphusex@yahoo.it