Konferencijoje šiandien – apie antisemitizmo iššūkius

Šiandien, rugsėjo 30 d., trečiadienį, 9-15 val., viešbutyje „Novotel Vilnius Centre“ (Gedimino pr. 16, Vilnius) vyks tarptautinė konferencija „Antisemitizmas, radikalizmas ir smurtinis ekstremizmas“, kurią organizuoja Žmogaus teisių stebėjimo institutas kartu su Lietuvos žydų bendruomene ir VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetu.

Renginys vyks anglų kalba.

Konferencijos metu bus siekiama padiskutuoti apie antisemitizmo ir kitų radikalizmo formų keliamus iššūkius bei kaip pilietinė visuomenė, valstybės institucijos ir tarptautinės organizacijos gali prisidėti kovoje su šiais iššūkiais. Dalyviai aptars šiuolaikines antisemitizmo formas, nagrinės Europoje ir už jos ribų plintančių neapykantos nusikaltimų bei radikalizmo ištakas, šaknis, jo kryptis ir dinamiką. Pašnekovai taip pat aptars, kokie asmenys ar asmenų grupės turi didžiausią riziką tapti radikaliais ar net linkusiais į smurtą, bei ko reikia, siekiant užkirsti tam kelią.

Konferencijoje dalyvaus žmogaus teisių ekspertai, asmenys, dirbantys įtraukties, re-radikalizacijos, ekstremizmo prevencijos srityse, bei nevyriausybinių ir tarptautinių organizacijų atstovai. Tarp pranešėjų – VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas prof. Šarūnas Liekis, VDU Politologijos katedros profesorius Leonidas Donskis, VDU garbės daktaras, Milersvilio universiteto (JAV) istorijos prof. emeritas Saulius Sužiedėlis.

Konferencijos programa

Apie pranešėjus

Apie žydų istoriją ir paveldą