Konferencijoje „Lost (in) Heritage“ – sėkmės istorijos

Gegužės pradžioje Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) studentai jau antrą kartą rinkosi į mokslinių tyrimų konferenciją „Lost (in) Heritage“. Renginio metu jaunieji tyrinėtojai dalinosi įdomiomis įžvalgomis, kuriomis aptarė įvairius socialinius procesus: nuo kultūros iki žiniasklaidos.

Konferencijos koncepcija

Pagrindinė konferencijos idėja – tai laisvas žodžių „Lost (in) Heritage“ interpretavimas, apimantis kultūrą ir jos paveldą (dailę, architektūrą, teatrą, kiną, fotografiją ir medijų meną).

Iš tradicinės universiteto aplinkos buvo persikelta į viešąją erdvę – senamiesčio kavinę. Siekdami dalintis savo atradimais, domėjimosi tematika ir aktualijomis už universiteto ribų su miesto bendruomene, studentais, moksleiviais bei atsitiktiniais kavinės lankytojais, kurie pateko ne vien į jiems įprastą vietą – kavinę, bet ir į studentų konferenciją.

IMG_8712 copy

Pranešėjai ir temos

VDU Muzikos akademijos (MA) Klasikinio vokalo studentė Karolina Parmionova supažindino su opera, Menų fakulteto (MF)Kultūros paveldo ir turizmo magistrantė Kristina Ivanovaitė perkėlė į Zarasų kraštą, Kūrybinių industrijų programos magistrantė Laura Jackevičiūtė išdėstė kūrybinių inkubatorių koncepciją. Klausytojus itin sudomino integruotos komunikacijos Indrės Gražytės tema apie savižudybes medijose.

Kūrybinių industrijų studentai Edita Radzevičiūtė pristatė žiniasklaidos ir kultūros tendencijas, o Lukas Lydeka visus pakvietė pasinerti į elektroninės muzikos pasaulį.

Konferenciją paįvairino du kviestiniai svečiai, kurie sutiko pasidalinti savo sėkmės istorijomis. Vienas jų – Vilniaus universiteto studentas ir archeologas Žygimantas Buržinskas, kuris pristatė savo išleistą knygą „Merkinės istorinė rotušė“. Merkinės rotušė ypatinga tuo, kad kaip pastatas jau nebeegzistuoja, tačiau žmonių atmintyje ji vis dar yra prisimenama. Po pristatymo tarp konferencijos pranešėjo ir klausytojų užvirė diskusija dėl Merkinės pastato atstatymo.

IMG_8523 copy

Antrasis svečias – rašytojas, tinklaraščio „Debesylaautorius Danielius Goriunovas. Jis konferencijos klausytojams ir dalyviams papasakojo, kaip būdamas uždaras jaunuolis jis pradėjo kurti ir dirbti vardan kitų, komunikuoti su žmonėmis ne tik raštu, bet ir tiesiogiai, bei kaip tai padėjo atrasti save. Rašytojas juokavo, kad gyvenime yra minimalistas ir turi vos 126 daiktus, o tikrosios vertybės pasiekiamos per asmeninį tobulėjimą. „Aš tikslo neturiu, turiu kryptį“, – tikino D. Goriunovas.

IMG_8696 copy

Studentų organizuojamos mokslinės konferencijos, tai puiki proga studentams išbandyti savo jėgas prieš bakalauro ar magistro darbų gynimą bei atskleisti savo idėjas bei pristatyti turimas žinias.

Konferenciją organizavo MF Kūrybinių industrijų bei Kultūros paveldo ir turizmo studijų programų magistrantūros studentai, kuruojami VDU MF dėstytojos dr. Ingridos Veliūtės. Organizatoriai tikisi, jog ši konferencija, skirta prof. dr. Nijolės Lukšionytės atminimui, taps tradicija, vykstančia kiekvieną pavasarį.

IMG_8619 copy