Konferencijoje aptarė saugumą Šiaurės Europoje

Gruodžio 17 d. VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Šiaurės Europos ir Baltijos šalių studijų avilys ir Švedijos ambasada Vilniuje surengė tarptautinę konferenciją „Saugumo ir bendradarbiavimo modeliai Šiaurės Europoje“.

Pranešimus skaitė Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas, Švedijos Riksdago užsienio reikalų komiteto narys Pyry Niemi, Seimo užsienio reikalų komiteto pavaduotojas Audronius Ažubalis, VDU mokslo prorektorius prof. habil. dr. Juozas Augutis, VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas prof. dr. Šarūnas Liekis, VDU Viešojo administravimo katedros vedėjas prof. dr. Mindaugas Jurkynas, LR Prezidentės patarėja dr. Jovita Neliupšienė, Krašto apsaugos ministerijos Politikos direktorius dr. Vaidotas Urbelis, Užsienio reikalų ministerijos viceministras Andrius Krivas bei Švedijos gynybos tyrimų agentūros mokslininkas dr. Johan Eellend.

Renginio metu buvo diskutuojama saugumo iššūkių Šiaurės Europoje, tapatybės ir bendradarbiavimo Baltijos jūros regione klausimais.