Konferencijoje aptars fantastų judėjimą ir pagonybę

Konferencija

Gegužės 20-21 dienomis Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Mažojoje salėje (S. Daukanto 28) vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Kultūrinių grupių tyrimai: istorinė rekonstrukcija, šiuolaikinė pagonybė ir fantastų judėjimai“. Mokslininkai iš Lietuvos, Vengrijos, JAV, Vokietijos, Norvegijos, Kinijos, Latvijos ir Rusijos analizuos istorinių rekonstruktorių, šiuolaikinių pagonių ir fantastų judėjimus.

Šiuolaikinis pasaulis pasižymi sparčia technologijos pažanga, urbanizacija ir globalizacija. Nuo antros XX a. pusės galima pastebėti augantį nusivylimą civilizacijos progresu, kuris sukelia kultūros, tautiškumo ir religijos fragmentaciją. Šis nusivylimas skatina domėjimąsi gamta, etniškumu, istorija ir savo tautos papročiais. Įvairūs sociokultūriniai judėjimai siekiantys atgaivinti ar rekonstruoti tradicines ir nacionalistines idėjas siejami su orientacija į gamta paremtą dvasingumą ir poreikiu ieškoti etninės, iki krikščioniškos tapatybės bei grįžti prie senųjų papročių ir vertybių.

Istorinės rekonstrukcijos ir fantastų kūriniais paremtų grupių, bei šiuolaikinių pagonių, besiremiančių vietiniais tikėjimas egzistavimas kelia įdomius klausimus: kokie šių sociokultūrinių grupių vaidmenys ir funkcijos? Kodėl šiuolaikiniai žmonės renkasi laisvalaikį, gyvenimo būdą ir religinius tikėjimus susietus su praeitimi? Kaip ir kodėl šios grupės atsiranda, veikia ir išnyksta? Koks yra jų socialinis ir kultūrinis poveikis visuomenei?

Konferencijos metu bus pristatoma virtuali fotografijų paroda „Istorinės rekonstrukcijos akimirkos“.

Konferenciją organizuoja Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto Kultūros tyrimų centas.

Renginys vyks anglų kalba.

Daugiau informacijos internete ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

PLAK-LIETUVISKAI-1600-pix-su-valandomis