Konferencijoje – aktualūs Lietuvos užsienio ir gynybos klausimai

Lapkričio 24 d., Vilniuje, Karininkų ramovėje, įvyko trečioji metinė konferencija, skirta Lietuvos Respublikos Seime atstovaujamų politinių partijų susitarimui dėl užsienio ir saugumo politikos.

Konferencijoje dalyvavo ir pranešimus skaitė Krašto apsaugos ministras J. E. Raimundas Karoblis, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pavaduotoja Rasa Juknevičienė (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai),  Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys dr. Juozas Olekas (Lietuvos socialdemokratų partija), Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotoja Aušrinė Armonaitė (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), Užsienio reikalų viceministras Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos prorektorė prof. dr. Jūratė Novagrockienė, Vytauto Didžiojo Universiteto Socialinių mokslų fakulteto dekanas prof. dr. Algis Krupavičius, Vytauto Didžiojo Universiteto Politikos mokslų katedros vedėjas doc. dr. Andžejus Pukšto, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Politikos mokslų katedros vedėjas doc. dr. Giedrius Česnakas, Lietuvos Respublikos Prezidentės vyriausioji patarėja nacionalinio saugumo klausimais dr. Živilė Šatūnienė.

Renginį vedė VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto profesorius dr. Mindaugas Jurkynas ir LRT žurnalistė Nemira Pumprickaitė. Konferencijos klausėsi Seimo, Krašto apsaugos ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos atstovai, Ministro pirmininko patarėjai, žiniasklaidos atstovai.