Konferencija, skirta J. Meko 90 metų jubiliejui

2012 m. lapkričio 29 d.  VDU Lietuvių literatūros katedra ir Lietuvių išeivijos institutas kviečia į tarpdalykinę mokslinę konferenciją, skirtą rašytojo ir filmininko Jono Meko 90 metų jubiliejui.

Organizatoriai kviečia diskutuoti apie Jono Meko:
avangardizmo apraiškas: nuo bravūriško sambūrio iki kanonizavimo meno klasika;
avangardinio kino mokyklą;
kino naratyvą ir jo įvairovę;
literatūrinės kūrybos poetikos problemas;
verbalinių ir vizualiųjų tekstų sąveiką, jų intermedialumą ir intertekstualumą;
santykį su kairiąja ideologija;
kūrybos ryšius su Fluxus kontekstu;
orientalistines gyvenimo nuostatas ir jų įtaką tekstams;
tapatybės klausimus;
kūrybos recepciją Lietuvoje ir pasaulyje;
gyvenimo ir kūrybos mitą.

Šios tematikos moksliniuose pranešimuose siūlome aktualizuoti Jono Meko gyvenimą ir kūrybą kultūrologinėje, literatūrologinėje, lingvistinėje, istorinėje, psichologinėje, sociologinėje, politinėje ir kt. srityse. Ypač pageidaujami lyginamieji tyrimai.

Konferencijos kalba – lietuvių. Pranešimų trukmė 15 min., 5 min. skiriamos diskusijai.

Dalyvių anketas ir pranešimų santraukas prašome siųsti iki 2012 m. spalio 30 d.  konferencijos koordinatoriui Ramūnui Čičeliui: r.cicelis@hmf.vdu.lt, tel. 8 37 222 739, 8 699 38542.

Konferencijos pranešimų pagrindu parengti ir mokslinių straipsnių reikalavimus atitinkantys straipsniai bus spausdinami lietuvių diasporos ir migracijos studijų žurnale „OIKOS“.