Koncerte ir pokalbyje prisimins litvakų kultūrą

Rugsėjo 18 d., ketvirtadienį, 18 val., VDU salėje (K. Donelaičio g. 60, I a.) VšĮ „Sugiharos fondas – diplomatai už gyvybę“ kviečia dalyvauti pokalbyje-koncerte „Kultūrų sąveikos: litvakų įnašas į Lietuvos kultūrą“.

Pokalbyje dalyvaus istorikas, VDU Lietuvių išeivijos instituto direktorius prof. Egidijus Aleksandravičius, filosofas, VDU profesorius Leonidas Donskis, VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto prodekanas dr. Linas Venclauskas.

Koncerte skambės žymaus Lietuvos kompozitoriaus Anatolijaus Šenderovo kūriniai, tarp jų – „Cantus in memoriam Jascha Heifetz“ bei „M. K. Čiurlionio eskizai“. Renginyje dalyvaus autorius. Koncertuos atlikėjai „Orphic Trio“ iš Jungtinės Karalystės: Orpheus Papafilippou (smuikas), William Routledge (violončelė) ir Rimantas Vingras (fortepijonas).

Pokalbio-koncerto rengėjai – „Sugiharos fondas – diplomatai už gyvybę“ ir Londono „Santaros-Šviesos“ klubas. Partneriai – Lietuvos muzikos informacijos ir leidybos centras ir Vytauto Didžiojo universitetas.

Renginys nemokamas.