Kompozitoriaus V. Kuprevičiaus stipendija įteikta Menų fakulteto magistrantei

1933

Šiemet kompozitoriaus Viktoro Kuprevičiaus stipendiate išrinkta Ana Kočegarova, Menų fakulteto Kultūros paveldo ir turizmo magistrantūros studijų pirmo kurso magistrantė. Sausio 18 d. VDU rektorato posėdžio metu jai buvo įteikta stipendija už 2011 m. apgintą bakalauro darbą „Tarpukario menininkų gyvenamieji namai Kaune“.

Nuo 2003 metų V. Kuprevičiaus vardo stipendija kasmet skiriama vienam gabiam ir darbščiam VDU Menų, Humanitarinių mokslų ir Katalikų teologijos fakultetų magistrantui, tiriančiam Lietuvos, o ypač Kauno, tarpukario ir sovietmečio kultūrą. Šios stipendijos steigėjas – V. Kuprevičiaus sūnus kompozitorius, profesorius Giedrius Kuprevičius.

Viktoras Kuprevičius (1901–1992) – kompozitorius, Lietuvos nusipelnęs meno veikėjas, Kauno miesto Garbės pilietis, Kauno kariliono atkūrėjas ir ilgametis atlikėjas. Tarpukario laikotarpiu dirbo Vytauto Didžiojo kultūros muziejuje, kartu su Pauliumi Galaune organizavo liaudies meno tyrimų ekspedicijas ir pats asmeniškai jose dalyvavo.