„Knygų namukas“ pasipuošė mokinių kurtais ornamentais

2049

Kauno A. Martinaičio dailės mokyklos mokiniai ornamentais papuošė Studentų skvere, šalia Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Centrinių rūmų (S. Daukanto g. 28), praėjusių metų žiemą studentų iniciatyva atidarytą „Knygų namuką“.  Moksleiviai ne tik pasidalino spalvinga kūryba su Kauno miesto gyventojais, bet ir susipažino su gerosiomis žinių dalijimosi praktikomis ir skaitymo svarba.

Bibliotekos atsiradimą įkvėpė tarptautinės organizacijos „Little Free Library“ sukurtas principas – skatinant dalinimąsi ir bendruomeniškumą, žmonės viešai prieinamoje vietoje pasistato savitas, mažą namelį primenančias bibliotekas, kurių veiklą geriausiai apibūdina jų šūkis: „Padėk tai, ką jau perskaitei, ir pasiimk tai, ko dar neskaitei“. Vėliau nebūtina grąžinti tos pačios paimtos knygos, tačiau visi kviečiami prisidėti ir palikti ką nors nuo savęs, bendruomenės labui.

Visame pasaulyje „Little Free Library“ bibliotekų yra daugiau kaip 15 tūkstančių, Lietuvoje – jau daugiau nei dešimt. Daugelis jų įsikūrusios Vilniuje, tuo tarpu laikinojoje sostinėje tokia netradicinė biblioteka atsiras pirmą kartą.