„Kino pavasaris“ kviečia universitete žiūrėti filmą „Balkonas“

1955

Vasario 23 d., trečiadienį, 18 val., „Kino pavasaris“ vėl pasiūlys Vytauto Didžiojo universitete pasijausti lyg kine – studentai kviečiami į lietuvių režisierės Giedrės Beinoriūtės filmo „Balkonas“ peržiūrą, kuri vyks Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete, Gedimino g. 44, 203 auditorijoje.

Filmas „Balkonas“ nukelia į nedidelį 9-tojo dešimtmečio Tarybų Lietuvos miestelį, kur vienuolikametės Emilijos kaimynystėje po tėvų skyrybų apsigyvena jos bendraamžis Rolanas su tėčiu. Tarp vaikų mezgasi ryšys, tačiau iš drovumo ar baimės atsiverti jie bendrauja tik per sieną, sėdėdami kiekvienas savo balkone arba per elektros jungiklį. Paaiškėjus, kad Emilijos tėvai taip pat tarp skyrybų riba, vaikai atranda daugiau bendrų temų, tačiau netrukus nutinka šis tas netikėto.

Festivalio „Kino pavasaris“ filmai rodomi 13-oje aukštųjų mokyklų Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Klaipėdoje. Spalio mėnesį startavęs, nekomerciniu kinu akademinę bendruomenę džiuginęs projektas „Kino pavasaris tavo universitete“ savo kulminaciją pasieks jau visai netrukus. Paskutinis projekto filmas, rodomas VDU, bus autorinis lietuviškas kinas, drama „Balkonas“.

Šis nemokamas, Lietuvos studentams skirtas projektas siekia supažindinti akademinį jaunimą su kokybišku nepriklausomo kino menu, paskatinti juo domėtis, nagrinėti jį ir suvokti. Visi filmai pasirinkti atsižvelgiant į aktualias jaunimui temas, jų pasirinktų universitetų mokslinę ar meninę kryptį. Į penkių mėnesių programą pateko toleranciją, lyderystę, socialinį aktyvumą skatinantys meniniai ir dokumentiniai filmai. Studentams apie kino industriją ir meną nemokamuose renginiuose pasakojo Izolda Keidošiūtė ir Saulius Drunga.

Per keturis mėnesius projekto kino seansuose universitetuose apsilankė jau daugiau nei 2000 studentų. Visus norinčius sudalyvauti nemokamoje festivalio „Kino pavasaris“ filmo peržiūroje kviečiame registruotis socialiniame tinkle „Facebook“.

Vilniaus tarptautinis kino festivalis “Kino pavasaris” šiemet vyks kovo 17-31 dienomis. Didžiausią kino renginį Lietuvoje kasmet aplanko apie 50 tūkst. žiūrovų. Iš viso per šešiolika festivalio metų, kokybiško nekomercinio kino pasižiūrėti atėjo beveik 450 tūkst. žmonių.

Daugiau informacijos http://www.kinopavasaris.lt.