Kęstučio Navako Literatūros seminare – apie esė kaip pasaulio formą

Kovo 9 d., trečiadienį, 17 val. Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakultete (Donelaičio g. 52-422) vyks trečiasis Lietuvos nacionalinės premijos laureato, poeto, eseisto, recenzento, žurnalisto, aktyvus Kauno kultūrinio gyvenimo dalyvio Kęstučio Navako Literatūros seminaras.

Nuo vasario 9 d. iki gegužės 18 d. vykstantis aštuonių paskaitų Kęstučio Navako Literatūros seminaras po ilgos pertraukos tęsia tarpukario Vytauto Didžiojo universiteto tradicijas. „Iki šiol sklando legendos apie rašytojo Balio Sruogos teatro seminarus VDU, apie literatūros klasikų Vaižganto, Vinco Krėvės, Vinco Mykolaičio-Putino paskaitas. Tikiuosi, kad šiuo seminaru bus sugrąžinama tradicija į akademinę veiklą įtraukti iškiliausius, įdomiausius menininkus“, – teigė VDU Humanitarinių mokslų fakulteto Lietuvių literatūros katedros vedėja doc. dr. Dalia Kuizinienė.

K. Navakas VDU bendruomenės narius ir visus neabejingus knygai ir kultūrai kviečia diskusijai apie šiuolaikinės literatūros tendencijas ir meną. Pokalbiuose  dalyvauja rašytojai, menininkai, susitikimai tampa literatūrine ar intelektualine  provokacija, kuri galbūt sukels naujus sumanymus ar paskatins naujus kultūrinius veiksmus ar žaidimus. Po pokalbių vyksta su aptariama tema susijusių filmų peržiūros.

Pirmajame seminare K. Navakas pristatė ir komentavo savo kūrybą. Po susitikimo vyko postmodernaus filmo „Rozenkrancas ir Gildensternas mirę“ (“Rosencrantz and Guildenstern are dead“, rež. Tom Stoppard) peržiūra. Lietuvių poezijos praeitis ir dabartis: Aidas Marčėnas ir Donaldas Kajokas. Antrojo seminaro tema – Lietuvių poezijos praeitis ir dabartis: Aidas Marčėnas ir Donaldas Kajokas.

Vyksiančiuose seminaruose yra numatomos šios temos:

Kovo 9 d.  –  Esė kaip pasaulio forma: Rolandas Rastauskas, Giedra Radvilavičiūtė.
Kovo 23 d. – Modernizmo metmenys: Robertas Antinis
Balandžio 6 d. – Neoficialioji literatūra ir neoficialusis gyvenimas sovietmečiu: Antanas A. Jonynas, Edmondas Kelmickas.
Balandžio 20 d. – Lietuvių proza tarp Žemaitės ir Černiauskaitės: Regimantas Tamošaitis ir Laura Sintija Černiauskaitė.
Gegužės 4 d. – Ar literatūra išverčiama? Diskusija su Lietuvos vertėjų sąjungos pirmininke J. Mikutyte.
Gegužės 18 d. – Seminaras baigėsi: švęskime! (Intelektualūs netikėtumai).