Kauno miesto mero kėdėje – studentė

Tarptautinės studentų dienos (TSD) proga vieną kartą metuose studentui  suteikiama išskirtinė teisė perimti Kauno miesto mero pareigas. Šiemet lapkričio 15 d., penktadienį, unikalia galimybe vadovauti Kauno miestui pasinaudos magistrantė Vaida Godvišaitė.

Dar 1941 metais nuspręsta lapkričio 17-ąją skirti būtent studentams. Siekis suvienyti visą jaunimą pasaulyje, nepaisant jų rasės, kalbos ir papročių, pasiekė ir Lietuvos studentiją. Laikantis tradicijų jau kelerius metus iš eilės, Tarptautinės studentų dienos proga, svarbiausius Kauno miesto administracijos postus užima studentai. Ne išimtis ir 2013-ieji: miesto mero Andriaus Kupčinsko vietą vienai dienai perims aukštųjų mokyklų savivaldų atstovų išrinkta studentė.

Šią išskirtinę dieną Kauno technologijos universiteto studentei Vaidai Godvišaitei teks priimti daug atsakingų sprendimų. Studentei suteikta ne tik galimybė užimti mero darbo kabinetą, bet ir būti išgirstai sprendžiant svarbias studentiškas problemas. Laikinosios miesto merės sveikinimas ir studentų paminklo atidarymas – tokia bus naujosios merės darbo dienos pradžia.

V. Godvišaitė kaip miesto merė sieks parodyti, jog Kaunas yra tas miestas, kuris noriai priima Lietuvos ir užsienio šalių jaunimą, stengiasi užtikrinti geriausias gyvenimo, akademinio tobulėjimo sąlygas bei savirealizacijos galimybes. „Kauno jaunimas turi susipažinti su miesto savivaldybės skatinimu kurti bei įgyvendinti jaunatviškas idėjas Kaune. Privalome gilintis į studentiškų iniciatyvų skatinimo ir finansavimo klausimą, studentų saugumo užtikrinimą Kaune bei siekti išsiaiškinti studentų poreikius ir pasiūlymus“, – sakė studentė.

Kauno miesto studentiškojo mero išrinkimas yra viena iš daugelio Tarptautinės studentų dienos paminėjimo dalių. Visą dieną studentai šurmuliuos miesto centre, o vakare bus kviečiami į didžiulį ne tik jiems skirtą koncertą Kauno sporto halėje, kur pasirodys „Tie geresni“, „Saulės kliošas“, „Skamp“ ir nustovėti vietoje neleis „Radistai“.

Renginio programa

Bilietus platina „Bilietų pasaulis“.